Klimaat van Punta Alta — normalen en trends
Punta Alta heeft een vochtig subtropisch klimaat, met 15,5 °C als jaargemiddelde en 548 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
Punta AltaBuenos Aires
- coörd.
- -38.88°, -62.08°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
15,5°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
18,4°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
12,9°C
Jaarlijkse neerslag
548mm
Zonneschijn / dag
10,0u
Gem. relatieve vochtigheid
69%
Gemiddelde maximale wind
28,5km/h
Seizoensamplitude
13,7°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
5 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
73 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
16,7 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
9,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
41,1 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
32 d/jaar
Zonnestraling
17,3 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
Geen duidelijke trend over deze periode
Over een korte periode zijn de schommelingen van jaar tot jaar groter dan het klimaatsignaal. Probeer 86 jaar.
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
36,1 °C
13 januari 2022
Koudste dag
-0,7 °C
9 juli 2007
Natste dag
130 mm
3 maart 1987
Winderigste dag
74,8 km/h
20 april 1976
Sterkste windstoot
113,0 km/h
9 april 1952
Warmst gevoeld
37,6 °C
31 januari 2024
Koudst gevoeld
-8,3 °C
26 juli 1955
Sneeuwrijkste dag
0,8 cm
26 juli 1955
Zonnigste dag
14,4 h
9 januari 1941
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 26.8 °C | +1.0 °C | 7 mm | -41 mm |
| feb. | 25.7 °C | +0.7 °C | 41 mm | -10 mm |
| mrt. | 22.5 °C | -0.2 °C | 206 mm | +137 mm |
| apr. | 17.6 °C | -1.3 °C | 60 mm | +12 mm |
| mei | 16.0 °C | +0.9 °C | 16 mm | -22 mm |
| jun. | 11.4 °C | -0.6 °C | 8 mm | -22 mm |
| jul. | 10.7 °C | -0.4 °C | 19 mm | -13 mm |
| aug. | 12.9 °C | +0.6 °C | 44 mm | +15 mm |
| sep. | 15.6 °C | +1.1 °C | 77 mm | +33 mm |
| okt. | 18.5 °C | +0.9 °C | 78 mm | +21 mm |
| nov. | 21.1 °C | -0.1 °C | 48 mm | -4 mm |
| dec. | 26.0 °C | +1.9 °C | 5 mm | -44 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Punta Alta (Argentinië) heeft een vochtig subtropisch klimaat (Cfa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Punta Alta bedraagt 15,5 °C en er valt 548 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is januari (22,4 °C gemiddeld) en de koudste juli (8,7 °C). De neerslag is het grootst in maart.
Punta Alta telt gemiddeld 0 vorstdagen, 5 tropische dagen (≥ 30 °C) en 73 regendagen per jaar.
Voor Punta Alta is tussen 1940 en 2025 geen statistisch significante temperatuurtrend vast te stellen: over deze periode zijn de schommelingen van jaar tot jaar groter dan het klimaatsignaal.
De warmste dag van de periode bereikte 36,1 °C (op 13 januari 2022) en de koudste -0,7 °C (op 9 juli 2007).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Punta Alta met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Punta Alta
Andere steden — Argentinië
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Punta Alta?
Punta Alta heeft een klimaat van het type vochtig subtropisch klimaat (Köppen Cfa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 15,5 °C en valt er 548 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Punta Alta?
De heetste dag gemeten in Punta Alta tussen 1940 en 2025 was 13 januari 2022, met 36,1 °C.
Wat is de koudste dag in Punta Alta?
De koudste dag gemeten in Punta Alta tussen 1940 en 2025 was 9 juli 2007, met -0,7 °C.
Sneeuwt het in Punta Alta?
Vrijwel nooit: in Punta Alta sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Punta Alta warmer geworden?
Tussen 1940 en 2025 is er in Punta Alta geen statistisch significante temperatuurtrend.
Wat is de natste dag in Punta Alta?
De natste dag gemeten in Punta Alta tussen 1940 en 2025 was 3 maart 1987, met 130 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Punta Alta?
De winderigste dag gemeten in Punta Alta tussen 1940 en 2025 was 20 april 1976, met wind tot 74,8 km/h.
Wat is de warmste maand in Punta Alta?
De warmste maand in Punta Alta is januari (22,4 °C gemiddeld); de koudste is juli (8,7 °C).
Hoeveel regent het in Punta Alta?
In Punta Alta valt gemiddeld 548 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 73 regendagen.
Is het zonnig in Punta Alta?
Punta Alta krijgt gemiddeld 10,0 uur zon per dag, ongeveer 3.650 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Punta Alta?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Punta Alta tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 26 juli 1955, met 0,8 cm.
Zijn er tropische nachten in Punta Alta?
Ja: Punta Alta heeft gemiddeld 32 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Punta Alta?
In Punta Alta bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 37,6 °C op 31 januari 2024, en de laagste was -8,3 °C op 26 juli 1955.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →