Klimaat van Bracebridge — normalen en trends
Bracebridge heeft een vochtig landklimaat met warme zomer, met 5,7 °C als jaargemiddelde en 1.020 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
BracebridgeOntario
- coörd.
- 45.03°, -79.32°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
5,7°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
10,1°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
1,4°C
Jaarlijkse neerslag
1.020mm
Zonneschijn / dag
8,4u
Gem. relatieve vochtigheid
77%
Gemiddelde maximale wind
16,5km/h
Seizoensamplitude
28,6°C
Vorstdagen (< 0 °C)
154 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
3 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
148 d/jaar
Totale sneeuwval
158,8 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
7,7 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-1,9 °C
Gemiddelde maximale windstoot
37,5 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
2 d/jaar
Zonnestraling
13,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,4 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,24 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
33,6 °C
9 juli 2020
Koudste dag
-35,4 °C
23 januari 1976
Natste dag
103 mm
11 september 1986
Winderigste dag
44,3 km/h
29 juni 1957
Sterkste windstoot
98,6 km/h
10 november 1942
Warmst gevoeld
38,7 °C
1 augustus 1975
Koudst gevoeld
-40,5 °C
23 januari 1976
Sneeuwrijkste dag
29,7 cm
25 februari 1965
Zonnigste dag
15,0 h
23 juni 2025
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -5.7 °C | -0.5 °C | 60 mm | -11 mm |
| feb. | -5.4 °C | -1.5 °C | 78 mm | +21 mm |
| mrt. | 3.7 °C | +2.2 °C | 122 mm | +50 mm |
| apr. | 9.5 °C | +0.2 °C | 91 mm | +10 mm |
| mei | 16.7 °C | +0.3 °C | 104 mm | +18 mm |
| jun. | 22.9 °C | +1.4 °C | 94 mm | -2 mm |
| jul. | 26.0 °C | +1.8 °C | 65 mm | -31 mm |
| aug. | 23.8 °C | +0.7 °C | 78 mm | -21 mm |
| sep. | 21.1 °C | +2.2 °C | 56 mm | -40 mm |
| okt. | 14.7 °C | +2.5 °C | 79 mm | -13 mm |
| nov. | 3.6 °C | -1.2 °C | 86 mm | -6 mm |
| dec. | -3.2 °C | -1.2 °C | 95 mm | +13 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Bracebridge (Canada) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer (Dfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Bracebridge bedraagt 5,7 °C en er valt 1.020 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (19,4 °C gemiddeld) en de koudste januari (-9,2 °C). De neerslag is het grootst in augustus.
Bracebridge telt gemiddeld 154 vorstdagen, 3 tropische dagen (≥ 30 °C) en 148 regendagen per jaar.
Bracebridge is tussen 1940 en 2025 met +1,4 °C opgewarmd, ofwel +0,16 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Bracebridge ging in deze periode van ongeveer 160 naar 148 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 33,6 °C (op 9 juli 2020) en de koudste -35,4 °C (op 23 januari 1976).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Bracebridge met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Bracebridge
Andere steden — Canada
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Bracebridge?
Bracebridge heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer (Köppen Dfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 5,7 °C en valt er 1.020 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Bracebridge?
De heetste dag gemeten in Bracebridge tussen 1940 en 2025 was 9 juli 2020, met 33,6 °C.
Wat is de koudste dag in Bracebridge?
De koudste dag gemeten in Bracebridge tussen 1940 en 2025 was 23 januari 1976, met -35,4 °C.
Sneeuwt het in Bracebridge?
Ja. Bracebridge krijgt gemiddeld 158,8 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 154 vorstdagen.
Is het klimaat van Bracebridge warmer geworden?
Ja: Bracebridge is tussen 1940 en 2025 met +1,4 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Bracebridge?
De natste dag gemeten in Bracebridge tussen 1940 en 2025 was 11 september 1986, met 103 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Bracebridge?
De winderigste dag gemeten in Bracebridge tussen 1940 en 2025 was 29 juni 1957, met wind tot 44,3 km/h.
Wat is de warmste maand in Bracebridge?
De warmste maand in Bracebridge is juli (19,4 °C gemiddeld); de koudste is januari (-9,2 °C).
Hoeveel regent het in Bracebridge?
In Bracebridge valt gemiddeld 1.020 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 148 regendagen.
Is het zonnig in Bracebridge?
Bracebridge krijgt gemiddeld 8,4 uur zon per dag, ongeveer 3.066 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Bracebridge?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Bracebridge tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 25 februari 1965, met 29,7 cm.
Zijn er tropische nachten in Bracebridge?
Ja: Bracebridge heeft gemiddeld 2 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Bracebridge?
In Bracebridge bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 38,7 °C op 1 augustus 1975, en de laagste was -40,5 °C op 23 januari 1976.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →