Klimaat van Maple Ridge — normalen en trends
Maple Ridge heeft een gematigd zeeklimaat, met 8,3 °C als jaargemiddelde en 3.011 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
Maple RidgeBrits-Columbia
- coörd.
- 49.22°, -122.60°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
8,3°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
12,3°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
4,5°C
Jaarlijkse neerslag
3.011mm
Zonneschijn / dag
8,0u
Gem. relatieve vochtigheid
80%
Gemiddelde maximale wind
9,1km/h
Seizoensamplitude
16,3°C
Vorstdagen (< 0 °C)
79 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
5 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
194 d/jaar
Totale sneeuwval
356,6 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
10,9 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
2,2 °C
Gemiddelde maximale windstoot
31,3 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
11,9 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,4 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,50 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
41,7 °C
28 juni 2021
Koudste dag
-24,6 °C
14 januari 1950
Natste dag
153 mm
3 november 1955
Winderigste dag
29,5 km/h
16 oktober 1991
Sterkste windstoot
114,8 km/h
8 januari 1953
Warmst gevoeld
44,9 °C
28 juni 2021
Koudst gevoeld
-30,6 °C
14 januari 1950
Sneeuwrijkste dag
43,9 cm
1 januari 1965
Zonnigste dag
15,8 h
17 juni 2025
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 5.3 °C | +2.3 °C | 104 mm | -278 mm |
| feb. | 3.7 °C | -1.6 °C | 252 mm | -42 mm |
| mrt. | 8.7 °C | +0.9 °C | 430 mm | +132 mm |
| apr. | 14.1 °C | +2.8 °C | 190 mm | -31 mm |
| mei | 16.3 °C | +0.6 °C | 136 mm | -20 mm |
| jun. | 19.0 °C | +0.4 °C | 64 mm | -72 mm |
| jul. | 23.0 °C | +0.9 °C | 33 mm | -54 mm |
| aug. | 23.4 °C | +1.3 °C | 127 mm | +24 mm |
| sep. | 20.6 °C | +1.6 °C | 92 mm | -86 mm |
| okt. | 12.6 °C | -0.3 °C | 347 mm | +7 mm |
| nov. | 8.8 °C | +2.1 °C | 410 mm | -10 mm |
| dec. | 5.9 °C | +2.5 °C | 611 mm | +212 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Maple Ridge (Canada) heeft een gematigd zeeklimaat (Cfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Maple Ridge bedraagt 8,3 °C en er valt 3.011 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (16,9 °C gemiddeld) en de koudste januari (0,6 °C). De neerslag is het grootst in november.
Maple Ridge telt gemiddeld 79 vorstdagen, 5 tropische dagen (≥ 30 °C) en 194 regendagen per jaar.
Maple Ridge is tussen 1940 en 2025 met +2,4 °C opgewarmd, ofwel +0,28 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Maple Ridge ging in deze periode van ongeveer 113 naar 45 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 41,7 °C (op 28 juni 2021) en de koudste -24,6 °C (op 14 januari 1950).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Maple Ridge met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Maple Ridge
Andere steden — Canada
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Maple Ridge?
Maple Ridge heeft een klimaat van het type gematigd zeeklimaat (Köppen Cfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 8,3 °C en valt er 3.011 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Maple Ridge?
De heetste dag gemeten in Maple Ridge tussen 1940 en 2025 was 28 juni 2021, met 41,7 °C.
Wat is de koudste dag in Maple Ridge?
De koudste dag gemeten in Maple Ridge tussen 1940 en 2025 was 14 januari 1950, met -24,6 °C.
Sneeuwt het in Maple Ridge?
Ja. Maple Ridge krijgt gemiddeld 356,6 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 79 vorstdagen.
Is het klimaat van Maple Ridge warmer geworden?
Ja: Maple Ridge is tussen 1940 en 2025 met +2,4 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Maple Ridge?
De natste dag gemeten in Maple Ridge tussen 1940 en 2025 was 3 november 1955, met 153 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Maple Ridge?
De winderigste dag gemeten in Maple Ridge tussen 1940 en 2025 was 16 oktober 1991, met wind tot 29,5 km/h.
Wat is de warmste maand in Maple Ridge?
De warmste maand in Maple Ridge is juli (16,9 °C gemiddeld); de koudste is januari (0,6 °C).
Hoeveel regent het in Maple Ridge?
In Maple Ridge valt gemiddeld 3.011 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 194 regendagen.
Is het zonnig in Maple Ridge?
Maple Ridge krijgt gemiddeld 8,0 uur zon per dag, ongeveer 2.920 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Maple Ridge?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Maple Ridge tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 1 januari 1965, met 43,9 cm.
Zijn er tropische nachten in Maple Ridge?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Maple Ridge vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Maple Ridge?
In Maple Ridge bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 44,9 °C op 28 juni 2021, en de laagste was -30,6 °C op 14 januari 1950.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →