Klimaat van Sarnia — normalen en trends
Sarnia heeft een vochtig landklimaat met hete zomer, met 8,8 °C als jaargemiddelde en 829 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
SarniaOntario
- coörd.
- 42.98°, -82.40°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
8,8°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
12,5°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
5,2°C
Jaarlijkse neerslag
829mm
Zonneschijn / dag
8,7u
Gem. relatieve vochtigheid
74%
Gemiddelde maximale wind
20,2km/h
Seizoensamplitude
26,8°C
Vorstdagen (< 0 °C)
118 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
8 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
125 d/jaar
Totale sneeuwval
87,6 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
10,3 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
2,1 °C
Gemiddelde maximale windstoot
39,4 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
22 d/jaar
Zonnestraling
14,2 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,7 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,34 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
37,1 °C
25 juni 1988
Koudste dag
-27,0 °C
16 januari 1994
Natste dag
82 mm
25 juni 1968
Winderigste dag
57,4 km/h
25 maart 1947
Sterkste windstoot
111,2 km/h
25 maart 1947
Warmst gevoeld
42,4 °C
14 juli 1995
Koudst gevoeld
-34,0 °C
4 januari 1981
Sneeuwrijkste dag
30,1 cm
25 maart 1947
Zonnigste dag
15,0 h
1 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -2.4 °C | -0.9 °C | 34 mm | -20 mm |
| feb. | -1.2 °C | -0.6 °C | 49 mm | -2 mm |
| mrt. | 8.9 °C | +4.7 °C | 77 mm | +13 mm |
| apr. | 12.5 °C | +1.5 °C | 74 mm | -6 mm |
| mei | 16.0 °C | -1.6 °C | 76 mm | -6 mm |
| jun. | 24.6 °C | +1.1 °C | 90 mm | +11 mm |
| jul. | 26.9 °C | +0.9 °C | 78 mm | +3 mm |
| aug. | 24.7 °C | -0.3 °C | 42 mm | -31 mm |
| sep. | 22.5 °C | +1.3 °C | 51 mm | -21 mm |
| okt. | 16.6 °C | +1.9 °C | 66 mm | -4 mm |
| nov. | 7.6 °C | 0.0 °C | 42 mm | -28 mm |
| dec. | 0.7 °C | -0.6 °C | 80 mm | +19 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Sarnia (Canada) heeft een vochtig landklimaat met hete zomer (Dfa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Sarnia bedraagt 8,8 °C en er valt 829 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (22,1 °C gemiddeld) en de koudste januari (-4,7 °C). De neerslag is het grootst in mei.
Sarnia telt gemiddeld 118 vorstdagen, 8 tropische dagen (≥ 30 °C) en 125 regendagen per jaar.
Sarnia is tussen 1940 en 2025 met +1,7 °C opgewarmd, ofwel +0,20 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Sarnia ging in deze periode van ongeveer 132 naar 104 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 37,1 °C (op 25 juni 1988) en de koudste -27,0 °C (op 16 januari 1994).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Sarnia met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Sarnia
Andere steden — Canada
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Sarnia?
Sarnia heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met hete zomer (Köppen Dfa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 8,8 °C en valt er 829 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Sarnia?
De heetste dag gemeten in Sarnia tussen 1940 en 2025 was 25 juni 1988, met 37,1 °C.
Wat is de koudste dag in Sarnia?
De koudste dag gemeten in Sarnia tussen 1940 en 2025 was 16 januari 1994, met -27,0 °C.
Sneeuwt het in Sarnia?
Ja. Sarnia krijgt gemiddeld 87,6 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 118 vorstdagen.
Is het klimaat van Sarnia warmer geworden?
Ja: Sarnia is tussen 1940 en 2025 met +1,7 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Sarnia?
De natste dag gemeten in Sarnia tussen 1940 en 2025 was 25 juni 1968, met 82 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Sarnia?
De winderigste dag gemeten in Sarnia tussen 1940 en 2025 was 25 maart 1947, met wind tot 57,4 km/h.
Wat is de warmste maand in Sarnia?
De warmste maand in Sarnia is juli (22,1 °C gemiddeld); de koudste is januari (-4,7 °C).
Hoeveel regent het in Sarnia?
In Sarnia valt gemiddeld 829 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 125 regendagen.
Is het zonnig in Sarnia?
Sarnia krijgt gemiddeld 8,7 uur zon per dag, ongeveer 3.175 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Sarnia?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Sarnia tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 25 maart 1947, met 30,1 cm.
Zijn er tropische nachten in Sarnia?
Ja: Sarnia heeft gemiddeld 22 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Sarnia?
In Sarnia bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 42,4 °C op 14 juli 1995, en de laagste was -34,0 °C op 4 januari 1981.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →