Klimaat van Stonebridge — normalen en trends
Stonebridge heeft een vochtig landklimaat met warme zomer, met 2,4 °C als jaargemiddelde en 399 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
StonebridgeSaskatchewan
- coörd.
- 52.08°, -106.62°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
2,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
7,7°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
-2,9°C
Jaarlijkse neerslag
399mm
Zonneschijn / dag
9,3u
Gem. relatieve vochtigheid
70%
Gemiddelde maximale wind
21,2km/h
Seizoensamplitude
34,8°C
Vorstdagen (< 0 °C)
190 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
9 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
79 d/jaar
Totale sneeuwval
71,1 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
3,8 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-7,1 °C
Gemiddelde maximale windstoot
37,3 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
13,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+0,9 °C
sinds 1940
+0,1 °C per decennium · r² = 0,06 · p = 0,028
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
39,2 °C
5 juni 1988
Koudste dag
-46,5 °C
26 januari 1950
Natste dag
62 mm
27 juni 1959
Winderigste dag
64,4 km/h
13 januari 2021
Sterkste windstoot
109,1 km/h
13 januari 2021
Warmst gevoeld
40,2 °C
5 juni 1988
Koudst gevoeld
-52,3 °C
26 januari 1950
Sneeuwrijkste dag
26,5 cm
16 oktober 1984
Zonnigste dag
16,0 h
30 mei 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -9.1 °C | +2.5 °C | 11 mm | -4 mm |
| feb. | -14.8 °C | -5.8 °C | 13 mm | +1 mm |
| mrt. | -2.8 °C | -0.7 °C | 23 mm | +4 mm |
| apr. | 9.3 °C | +0.2 °C | 15 mm | -13 mm |
| mei | 20.8 °C | +3.5 °C | 21 mm | -28 mm |
| jun. | 21.7 °C | +0.3 °C | 89 mm | +16 mm |
| jul. | 22.9 °C | -1.5 °C | 48 mm | -12 mm |
| aug. | 25.3 °C | +1.4 °C | 67 mm | +20 mm |
| sep. | 23.3 °C | +5.2 °C | 12 mm | -25 mm |
| okt. | 12.7 °C | +2.3 °C | 29 mm | +4 mm |
| nov. | 2.0 °C | +3.0 °C | 14 mm | -5 mm |
| dec. | -11.3 °C | -2.6 °C | 42 mm | +27 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Stonebridge (Canada) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer (Dfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Stonebridge bedraagt 2,4 °C en er valt 399 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (18,7 °C gemiddeld) en de koudste januari (-16,1 °C). De neerslag is het grootst in juni.
Stonebridge telt gemiddeld 190 vorstdagen, 9 tropische dagen (≥ 30 °C) en 79 regendagen per jaar.
Stonebridge is tussen 1940 en 2025 met +0,9 °C opgewarmd, ofwel +0,11 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 39,2 °C (op 5 juni 1988) en de koudste -46,5 °C (op 26 januari 1950).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Stonebridge met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Stonebridge
Andere steden — Canada
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Stonebridge?
Stonebridge heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer (Köppen Dfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 2,4 °C en valt er 399 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Stonebridge?
De heetste dag gemeten in Stonebridge tussen 1940 en 2025 was 5 juni 1988, met 39,2 °C.
Wat is de koudste dag in Stonebridge?
De koudste dag gemeten in Stonebridge tussen 1940 en 2025 was 26 januari 1950, met -46,5 °C.
Sneeuwt het in Stonebridge?
Ja. Stonebridge krijgt gemiddeld 71,1 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 190 vorstdagen.
Is het klimaat van Stonebridge warmer geworden?
Ja: Stonebridge is tussen 1940 en 2025 met +0,9 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Stonebridge?
De natste dag gemeten in Stonebridge tussen 1940 en 2025 was 27 juni 1959, met 62 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Stonebridge?
De winderigste dag gemeten in Stonebridge tussen 1940 en 2025 was 13 januari 2021, met wind tot 64,4 km/h.
Wat is de warmste maand in Stonebridge?
De warmste maand in Stonebridge is juli (18,7 °C gemiddeld); de koudste is januari (-16,1 °C).
Hoeveel regent het in Stonebridge?
In Stonebridge valt gemiddeld 399 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 79 regendagen.
Is het zonnig in Stonebridge?
Stonebridge krijgt gemiddeld 9,3 uur zon per dag, ongeveer 3.395 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Stonebridge?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Stonebridge tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 16 oktober 1984, met 26,5 cm.
Zijn er tropische nachten in Stonebridge?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Stonebridge vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Stonebridge?
In Stonebridge bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 40,2 °C op 5 juni 1988, en de laagste was -52,3 °C op 26 januari 1950.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →