Klimaat van Mulchén — normalen en trends
Mulchén heeft een mediterraan klimaat met warme zomer, met 12,4 °C als jaargemiddelde en 1.330 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
MulchénBiobio
- coörd.
- -37.72°, -72.24°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
12,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
18,0°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
7,4°C
Jaarlijkse neerslag
1.330mm
Zonneschijn / dag
10,0u
Gem. relatieve vochtigheid
76%
Gemiddelde maximale wind
19,5km/h
Seizoensamplitude
11,0°C
Vorstdagen (< 0 °C)
13 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
7 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
102 d/jaar
Totale sneeuwval
1,3 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
16,5 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
4,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
38,9 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
17,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
Geen duidelijke trend over deze periode
Over een korte periode zijn de schommelingen van jaar tot jaar groter dan het klimaatsignaal. Probeer 86 jaar.
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
40,2 °C
3 februari 2023
Koudste dag
-7,8 °C
15 juni 1940
Natste dag
124 mm
12 mei 1980
Winderigste dag
58,7 km/h
11 juli 1987
Sterkste windstoot
129,6 km/h
11 juli 1987
Warmst gevoeld
41,9 °C
6 februari 1990
Koudst gevoeld
-12,2 °C
15 juni 1940
Sneeuwrijkste dag
4,6 cm
20 juli 2010
Zonnigste dag
14,6 h
11 december 1941
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 28.5 °C | +3.3 °C | 8 mm | -15 mm |
| feb. | 27.3 °C | +2.0 °C | 2 mm | -19 mm |
| mrt. | 23.6 °C | +1.0 °C | 71 mm | +34 mm |
| apr. | 17.4 °C | -0.6 °C | 112 mm | +21 mm |
| mei | 13.7 °C | -0.3 °C | 162 mm | -56 mm |
| jun. | 11.4 °C | -0.1 °C | 149 mm | -117 mm |
| jul. | 12.4 °C | +1.1 °C | 269 mm | +42 mm |
| aug. | 14.4 °C | +1.8 °C | 93 mm | -83 mm |
| sep. | 15.4 °C | +0.7 °C | 133 mm | +21 mm |
| okt. | 18.7 °C | +1.7 °C | 64 mm | -17 mm |
| nov. | 22.6 °C | +2.5 °C | 27 mm | -19 mm |
| dec. | 25.1 °C | +2.0 °C | 34 mm | +0 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Mulchén (Chili) heeft een mediterraan klimaat met warme zomer (Csb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Mulchén bedraagt 12,4 °C en er valt 1.330 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is januari (18,2 °C gemiddeld) en de koudste juli (7,2 °C). De neerslag is het grootst in juni.
Mulchén telt gemiddeld 13 vorstdagen, 7 tropische dagen (≥ 30 °C) en 102 regendagen per jaar.
Voor Mulchén is tussen 1940 en 2025 geen statistisch significante temperatuurtrend vast te stellen: over deze periode zijn de schommelingen van jaar tot jaar groter dan het klimaatsignaal.
De warmste dag van de periode bereikte 40,2 °C (op 3 februari 2023) en de koudste -7,8 °C (op 15 juni 1940).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Mulchén met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Mulchén
Andere steden — Chili
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Mulchén?
Mulchén heeft een klimaat van het type mediterraan klimaat met warme zomer (Köppen Csb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 12,4 °C en valt er 1.330 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Mulchén?
De heetste dag gemeten in Mulchén tussen 1940 en 2025 was 3 februari 2023, met 40,2 °C.
Wat is de koudste dag in Mulchén?
De koudste dag gemeten in Mulchén tussen 1940 en 2025 was 15 juni 1940, met -7,8 °C.
Sneeuwt het in Mulchén?
Ja. Mulchén krijgt gemiddeld 1,3 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 13 vorstdagen.
Is het klimaat van Mulchén warmer geworden?
Tussen 1940 en 2025 is er in Mulchén geen statistisch significante temperatuurtrend.
Wat is de natste dag in Mulchén?
De natste dag gemeten in Mulchén tussen 1940 en 2025 was 12 mei 1980, met 124 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Mulchén?
De winderigste dag gemeten in Mulchén tussen 1940 en 2025 was 11 juli 1987, met wind tot 58,7 km/h.
Wat is de warmste maand in Mulchén?
De warmste maand in Mulchén is januari (18,2 °C gemiddeld); de koudste is juli (7,2 °C).
Hoeveel regent het in Mulchén?
In Mulchén valt gemiddeld 1.330 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 102 regendagen.
Is het zonnig in Mulchén?
Mulchén krijgt gemiddeld 10,0 uur zon per dag, ongeveer 3.650 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Mulchén?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Mulchén tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 20 juli 2010, met 4,6 cm.
Zijn er tropische nachten in Mulchén?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Mulchén vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Mulchén?
In Mulchén bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 41,9 °C op 6 februari 1990, en de laagste was -12,2 °C op 15 juni 1940.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →