Klimaat van Lhasa — normalen en trends
Lhasa heeft een subarctisch klimaat met droge winter, met 1,2 °C als jaargemiddelde en 891 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
LhasaTibet
- coörd.
- 29.65°, 91.10°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
1,2°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
7,4°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
-5,1°C
Jaarlijkse neerslag
891mm
Zonneschijn / dag
11,0u
Gem. relatieve vochtigheid
54%
Gemiddelde maximale wind
7,8km/h
Seizoensamplitude
21,9°C
Vorstdagen (< 0 °C)
222 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
0 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
170 d/jaar
Totale sneeuwval
117,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
5,0 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-8,6 °C
Gemiddelde maximale windstoot
31,2 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
21,4 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+4,3 °C
sinds 1940
+0,5 °C per decennium · r² = 0,58 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
24,1 °C
25 juni 2019
Koudste dag
-36,3 °C
10 januari 2015
Natste dag
34 mm
24 juli 1966
Winderigste dag
24,9 km/h
11 april 2005
Sterkste windstoot
89,6 km/h
11 april 2005
Warmst gevoeld
23,3 °C
24 juni 2019
Koudst gevoeld
-41,6 °C
10 januari 2015
Sneeuwrijkste dag
17,8 cm
27 oktober 2008
Zonnigste dag
13,9 h
22 juni 2025
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 4.8 °C | +7.8 °C | 4 mm | -8 mm |
| feb. | 1.6 °C | +1.9 °C | 33 mm | +21 mm |
| mrt. | 3.7 °C | +0.7 °C | 26 mm | +1 mm |
| apr. | 9.7 °C | +2.3 °C | 64 mm | +15 mm |
| mei | 11.5 °C | -0.8 °C | 166 mm | +86 mm |
| jun. | 16.1 °C | -0.1 °C | 117 mm | -7 mm |
| jul. | 19.3 °C | +3.0 °C | 95 mm | -84 mm |
| aug. | 18.2 °C | +2.8 °C | 151 mm | -25 mm |
| sep. | 15.5 °C | +1.9 °C | 140 mm | -2 mm |
| okt. | 11.5 °C | +3.1 °C | 84 mm | +20 mm |
| nov. | 4.7 °C | +3.6 °C | 13 mm | -7 mm |
| dec. | 6.2 °C | +8.1 °C | 3 mm | -7 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Lhasa (China) heeft een subarctisch klimaat met droge winter (Dwc) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Lhasa bedraagt 1,2 °C en er valt 891 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (11,5 °C gemiddeld) en de koudste januari (-10,4 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Lhasa telt gemiddeld 222 vorstdagen, 0 tropische dagen (≥ 30 °C) en 170 regendagen per jaar.
Lhasa is tussen 1940 en 2025 met +4,3 °C opgewarmd, ofwel +0,50 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Lhasa ging in deze periode van ongeveer 236 naar 208 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 24,1 °C (op 25 juni 2019) en de koudste -36,3 °C (op 10 januari 2015).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Lhasa met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Lhasa
Andere steden — China
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Lhasa?
Lhasa heeft een klimaat van het type subarctisch klimaat met droge winter (Köppen Dwc). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 1,2 °C en valt er 891 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Lhasa?
De heetste dag gemeten in Lhasa tussen 1940 en 2025 was 25 juni 2019, met 24,1 °C.
Wat is de koudste dag in Lhasa?
De koudste dag gemeten in Lhasa tussen 1940 en 2025 was 10 januari 2015, met -36,3 °C.
Sneeuwt het in Lhasa?
Ja. Lhasa krijgt gemiddeld 117,0 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 222 vorstdagen.
Is het klimaat van Lhasa warmer geworden?
Ja: Lhasa is tussen 1940 en 2025 met +4,3 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Lhasa?
De natste dag gemeten in Lhasa tussen 1940 en 2025 was 24 juli 1966, met 34 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Lhasa?
De winderigste dag gemeten in Lhasa tussen 1940 en 2025 was 11 april 2005, met wind tot 24,9 km/h.
Wat is de warmste maand in Lhasa?
De warmste maand in Lhasa is juli (11,5 °C gemiddeld); de koudste is januari (-10,4 °C).
Hoeveel regent het in Lhasa?
In Lhasa valt gemiddeld 891 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 170 regendagen.
Is het zonnig in Lhasa?
Lhasa krijgt gemiddeld 11,0 uur zon per dag, ongeveer 4.015 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Lhasa?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Lhasa tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 27 oktober 2008, met 17,8 cm.
Zijn er tropische nachten in Lhasa?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Lhasa vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Lhasa?
In Lhasa bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 23,3 °C op 24 juni 2019, en de laagste was -41,6 °C op 10 januari 2015.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →