Klimaat van Menglang — normalen en trends
Menglang heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter, met 19,0 °C als jaargemiddelde en 1.405 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
MenglangYunnan
- coörd.
- 22.56°, 99.91°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
19,0°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
24,9°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
14,4°C
Jaarlijkse neerslag
1.405mm
Zonneschijn / dag
9,3u
Gem. relatieve vochtigheid
74%
Gemiddelde maximale wind
9,7km/h
Seizoensamplitude
9,1°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
24 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
173 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
25,6 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
15,0 °C
Gemiddelde maximale windstoot
34,9 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
24 d/jaar
Zonnestraling
16,8 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,2 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,82 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
36,7 °C
2 juni 1958
Koudste dag
-0,1 °C
2 januari 1974
Natste dag
139 mm
8 oktober 2006
Winderigste dag
26,2 km/h
28 maart 1968
Sterkste windstoot
78,8 km/h
28 maart 1968
Warmst gevoeld
37,4 °C
2 juni 1958
Koudst gevoeld
-2,7 °C
2 januari 1974
Sneeuwrijkste dag
0,1 cm
3 maart 1986
Zonnigste dag
13,0 h
30 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 21.2 °C | +0.2 °C | 7 mm | -18 mm |
| feb. | 25.1 °C | +1.6 °C | 28 mm | +8 mm |
| mrt. | 27.4 °C | +0.7 °C | 12 mm | -15 mm |
| apr. | 28.2 °C | -0.5 °C | 46 mm | +0 mm |
| mei | 26.5 °C | -1.4 °C | 209 mm | +68 mm |
| jun. | 27.0 °C | +0.6 °C | 287 mm | +58 mm |
| jul. | 26.5 °C | +1.0 °C | 478 mm | +196 mm |
| aug. | 26.6 °C | +0.8 °C | 203 mm | -55 mm |
| sep. | 26.9 °C | +1.0 °C | 219 mm | +41 mm |
| okt. | 25.9 °C | +1.5 °C | 137 mm | +18 mm |
| nov. | 22.2 °C | -0.1 °C | 114 mm | +56 mm |
| dec. | 22.3 °C | +2.1 °C | 8 mm | -18 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Menglang (China) heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Cwa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Menglang bedraagt 19,0 °C en er valt 1.405 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is mei (22,4 °C gemiddeld) en de koudste januari (13,3 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Menglang telt gemiddeld 0 vorstdagen, 24 tropische dagen (≥ 30 °C) en 173 regendagen per jaar.
Menglang is tussen 1940 en 2025 met +2,2 °C opgewarmd, ofwel +0,26 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 36,7 °C (op 2 juni 1958) en de koudste -0,1 °C (op 2 januari 1974).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Menglang met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Menglang
Andere steden — China
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Menglang?
Menglang heeft een klimaat van het type vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Köppen Cwa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 19,0 °C en valt er 1.405 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Menglang?
De heetste dag gemeten in Menglang tussen 1940 en 2025 was 2 juni 1958, met 36,7 °C.
Wat is de koudste dag in Menglang?
De koudste dag gemeten in Menglang tussen 1940 en 2025 was 2 januari 1974, met -0,1 °C.
Sneeuwt het in Menglang?
Vrijwel nooit: in Menglang sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Menglang warmer geworden?
Ja: Menglang is tussen 1940 en 2025 met +2,2 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Menglang?
De natste dag gemeten in Menglang tussen 1940 en 2025 was 8 oktober 2006, met 139 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Menglang?
De winderigste dag gemeten in Menglang tussen 1940 en 2025 was 28 maart 1968, met wind tot 26,2 km/h.
Wat is de warmste maand in Menglang?
De warmste maand in Menglang is mei (22,4 °C gemiddeld); de koudste is januari (13,3 °C).
Hoeveel regent het in Menglang?
In Menglang valt gemiddeld 1.405 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 173 regendagen.
Is het zonnig in Menglang?
Menglang krijgt gemiddeld 9,3 uur zon per dag, ongeveer 3.395 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Menglang?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Menglang tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 3 maart 1986, met 0,1 cm.
Zijn er tropische nachten in Menglang?
Ja: Menglang heeft gemiddeld 24 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Menglang?
In Menglang bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 37,4 °C op 2 juni 1958, en de laagste was -2,7 °C op 2 januari 1974.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →