Klimaat van Yima — normalen en trends
Yima heeft een vochtig landklimaat met hete zomer en droge winter, met 13,6 °C als jaargemiddelde en 866 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
YimaHenan
- coörd.
- 34.74°, 111.88°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
13,6°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
18,6°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
9,0°C
Jaarlijkse neerslag
866mm
Zonneschijn / dag
8,1u
Gem. relatieve vochtigheid
66%
Gemiddelde maximale wind
14,7km/h
Seizoensamplitude
27,0°C
Vorstdagen (< 0 °C)
92 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
58 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
96 d/jaar
Totale sneeuwval
36,9 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
17,6 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
7,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
30,4 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
67 d/jaar
Zonnestraling
14,9 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,2 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,43 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
41,3 °C
24 juni 2022
Koudste dag
-26,7 °C
13 januari 1951
Natste dag
195 mm
14 augustus 1982
Winderigste dag
49,0 km/h
2 april 1970
Sterkste windstoot
93,6 km/h
26 april 2010
Warmst gevoeld
45,8 °C
1 augustus 1969
Koudst gevoeld
-31,7 °C
13 januari 1951
Sneeuwrijkste dag
21,6 cm
24 november 1967
Zonnigste dag
14,0 h
24 juni 1945
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 7.0 °C | +2.9 °C | 38 mm | +24 mm |
| feb. | 8.5 °C | +1.4 °C | 3 mm | -19 mm |
| mrt. | 16.7 °C | +3.1 °C | 36 mm | -0 mm |
| apr. | 26.4 °C | +5.8 °C | 5 mm | -43 mm |
| mei | 29.5 °C | +3.6 °C | 11 mm | -59 mm |
| jun. | 32.2 °C | +1.8 °C | 58 mm | -24 mm |
| jul. | 34.4 °C | +3.9 °C | 67 mm | -121 mm |
| aug. | 31.0 °C | +2.3 °C | 244 mm | +69 mm |
| sep. | 23.3 °C | -1.2 °C | 250 mm | +131 mm |
| okt. | 16.2 °C | -3.2 °C | 182 mm | +119 mm |
| nov. | 15.6 °C | +3.1 °C | 21 mm | -14 mm |
| dec. | 9.4 °C | +3.3 °C | 15 mm | +1 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Yima (China) heeft een vochtig landklimaat met hete zomer en droge winter (Dwa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Yima bedraagt 13,6 °C en er valt 866 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (26,1 °C gemiddeld) en de koudste januari (-0,9 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Yima telt gemiddeld 92 vorstdagen, 58 tropische dagen (≥ 30 °C) en 96 regendagen per jaar.
Yima is tussen 1940 en 2025 met +2,2 °C opgewarmd, ofwel +0,26 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Yima ging in deze periode van ongeveer 105 naar 79 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 41,3 °C (op 24 juni 2022) en de koudste -26,7 °C (op 13 januari 1951).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Yima met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Yima
Andere steden — China
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Yima?
Yima heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met hete zomer en droge winter (Köppen Dwa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 13,6 °C en valt er 866 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Yima?
De heetste dag gemeten in Yima tussen 1940 en 2025 was 24 juni 2022, met 41,3 °C.
Wat is de koudste dag in Yima?
De koudste dag gemeten in Yima tussen 1940 en 2025 was 13 januari 1951, met -26,7 °C.
Sneeuwt het in Yima?
Ja. Yima krijgt gemiddeld 36,9 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 92 vorstdagen.
Is het klimaat van Yima warmer geworden?
Ja: Yima is tussen 1940 en 2025 met +2,2 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Yima?
De natste dag gemeten in Yima tussen 1940 en 2025 was 14 augustus 1982, met 195 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Yima?
De winderigste dag gemeten in Yima tussen 1940 en 2025 was 2 april 1970, met wind tot 49,0 km/h.
Wat is de warmste maand in Yima?
De warmste maand in Yima is juli (26,1 °C gemiddeld); de koudste is januari (-0,9 °C).
Hoeveel regent het in Yima?
In Yima valt gemiddeld 866 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 96 regendagen.
Is het zonnig in Yima?
Yima krijgt gemiddeld 8,1 uur zon per dag, ongeveer 2.957 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Yima?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Yima tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 24 november 1967, met 21,6 cm.
Zijn er tropische nachten in Yima?
Ja: Yima heeft gemiddeld 67 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Yima?
In Yima bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 45,8 °C op 1 augustus 1969, en de laagste was -31,7 °C op 13 januari 1951.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →