Klimaat van Essingen — normalen en trends
Essingen heeft een vochtig landklimaat met warme zomer, met 8,2 °C als jaargemiddelde en 972 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
EssingenBaden-Württemberg
- coörd.
- 48.81°, 10.03°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
8,2°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
12,1°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
4,5°C
Jaarlijkse neerslag
972mm
Zonneschijn / dag
7,5u
Gem. relatieve vochtigheid
79%
Gemiddelde maximale wind
15,3km/h
Seizoensamplitude
18,6°C
Vorstdagen (< 0 °C)
96 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
3 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
161 d/jaar
Totale sneeuwval
85,6 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
9,8 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
1,6 °C
Gemiddelde maximale windstoot
34,5 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
11,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,7 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,34 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
35,4 °C
13 augustus 2003
Koudste dag
-28,8 °C
13 januari 1987
Natste dag
60 mm
29 mei 1985
Winderigste dag
56,5 km/h
26 december 1999
Sterkste windstoot
136,1 km/h
26 december 1999
Warmst gevoeld
39,7 °C
4 juli 1957
Koudst gevoeld
-33,7 °C
13 januari 1987
Sneeuwrijkste dag
23,3 cm
10 april 1973
Zonnigste dag
15,2 h
13 juni 2023
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 4.2 °C | +2.8 °C | 89 mm | +19 mm |
| feb. | 4.3 °C | +1.0 °C | 54 mm | -10 mm |
| mrt. | 10.8 °C | +2.9 °C | 35 mm | -36 mm |
| apr. | 15.8 °C | +3.3 °C | 44 mm | -31 mm |
| mei | 18.4 °C | +1.5 °C | 69 mm | -34 mm |
| jun. | 25.1 °C | +4.9 °C | 79 mm | -25 mm |
| jul. | 23.4 °C | +1.2 °C | 125 mm | +25 mm |
| aug. | 24.8 °C | +2.9 °C | 70 mm | -27 mm |
| sep. | 18.2 °C | +0.1 °C | 182 mm | +109 mm |
| okt. | 12.5 °C | 0.0 °C | 75 mm | +9 mm |
| nov. | 7.4 °C | +1.4 °C | 69 mm | -4 mm |
| dec. | 4.3 °C | +1.8 °C | 23 mm | -52 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Essingen (Duitsland) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer (Dfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Essingen bedraagt 8,2 °C en er valt 972 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (17,4 °C gemiddeld) en de koudste januari (-1,2 °C). De neerslag is het grootst in juni.
Essingen telt gemiddeld 96 vorstdagen, 3 tropische dagen (≥ 30 °C) en 161 regendagen per jaar.
Essingen is tussen 1940 en 2025 met +1,7 °C opgewarmd, ofwel +0,20 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Essingen ging in deze periode van ongeveer 110 naar 82 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 35,4 °C (op 13 augustus 2003) en de koudste -28,8 °C (op 13 januari 1987).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Essingen met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Essingen
Andere steden — Duitsland
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Essingen?
Essingen heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer (Köppen Dfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 8,2 °C en valt er 972 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Essingen?
De heetste dag gemeten in Essingen tussen 1940 en 2025 was 13 augustus 2003, met 35,4 °C.
Wat is de koudste dag in Essingen?
De koudste dag gemeten in Essingen tussen 1940 en 2025 was 13 januari 1987, met -28,8 °C.
Sneeuwt het in Essingen?
Ja. Essingen krijgt gemiddeld 85,6 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 96 vorstdagen.
Is het klimaat van Essingen warmer geworden?
Ja: Essingen is tussen 1940 en 2025 met +1,7 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Essingen?
De natste dag gemeten in Essingen tussen 1940 en 2025 was 29 mei 1985, met 60 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Essingen?
De winderigste dag gemeten in Essingen tussen 1940 en 2025 was 26 december 1999, met wind tot 56,5 km/h.
Wat is de warmste maand in Essingen?
De warmste maand in Essingen is juli (17,4 °C gemiddeld); de koudste is januari (-1,2 °C).
Hoeveel regent het in Essingen?
In Essingen valt gemiddeld 972 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 161 regendagen.
Is het zonnig in Essingen?
Essingen krijgt gemiddeld 7,5 uur zon per dag, ongeveer 2.738 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Essingen?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Essingen tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 10 april 1973, met 23,3 cm.
Zijn er tropische nachten in Essingen?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Essingen vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Essingen?
In Essingen bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 39,7 °C op 4 juli 1957, en de laagste was -33,7 °C op 13 januari 1987.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →