Klimaat van Neuendettelsau — normalen en trends
Neuendettelsau heeft een vochtig landklimaat met warme zomer, met 8,9 °C als jaargemiddelde en 767 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
NeuendettelsauBeieren
- coörd.
- 49.28°, 10.78°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
8,9°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
12,7°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
5,5°C
Jaarlijkse neerslag
767mm
Zonneschijn / dag
7,9u
Gem. relatieve vochtigheid
77%
Gemiddelde maximale wind
15,4km/h
Seizoensamplitude
18,9°C
Vorstdagen (< 0 °C)
80 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
6 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
145 d/jaar
Totale sneeuwval
58,2 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
10,4 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
2,7 °C
Gemiddelde maximale windstoot
33,7 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
11,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,8 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,36 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
37,0 °C
27 juli 1983
Koudste dag
-26,4 °C
10 februari 1956
Natste dag
54 mm
21 mei 1999
Winderigste dag
57,3 km/h
26 december 1999
Sterkste windstoot
128,2 km/h
19 januari 2007
Warmst gevoeld
39,3 °C
7 juli 1957
Koudst gevoeld
-31,7 °C
21 januari 1942
Sneeuwrijkste dag
19,7 cm
10 april 1973
Zonnigste dag
15,2 h
22 juni 2025
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 4.5 °C | +2.8 °C | 72 mm | +17 mm |
| feb. | 4.4 °C | +0.7 °C | 39 mm | -14 mm |
| mrt. | 11.8 °C | +3.3 °C | 24 mm | -32 mm |
| apr. | 16.8 °C | +3.6 °C | 32 mm | -27 mm |
| mei | 19.5 °C | +1.8 °C | 49 mm | -31 mm |
| jun. | 26.1 °C | +5.0 °C | 57 mm | -25 mm |
| jul. | 24.7 °C | +1.7 °C | 99 mm | +19 mm |
| aug. | 26.1 °C | +3.4 °C | 54 mm | -19 mm |
| sep. | 19.3 °C | +0.5 °C | 148 mm | +91 mm |
| okt. | 12.8 °C | -0.2 °C | 66 mm | +12 mm |
| nov. | 7.0 °C | +0.6 °C | 53 mm | -5 mm |
| dec. | 4.5 °C | +1.7 °C | 17 mm | -44 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Neuendettelsau (Duitsland) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer (Dfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Neuendettelsau bedraagt 8,9 °C en er valt 767 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (18,3 °C gemiddeld) en de koudste januari (-0,6 °C). De neerslag is het grootst in juni.
Neuendettelsau telt gemiddeld 80 vorstdagen, 6 tropische dagen (≥ 30 °C) en 145 regendagen per jaar.
Neuendettelsau is tussen 1940 en 2025 met +1,8 °C opgewarmd, ofwel +0,21 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Neuendettelsau ging in deze periode van ongeveer 93 naar 67 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 37,0 °C (op 27 juli 1983) en de koudste -26,4 °C (op 10 februari 1956).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Neuendettelsau met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Neuendettelsau
Andere steden — Duitsland
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Neuendettelsau?
Neuendettelsau heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer (Köppen Dfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 8,9 °C en valt er 767 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Neuendettelsau?
De heetste dag gemeten in Neuendettelsau tussen 1940 en 2025 was 27 juli 1983, met 37,0 °C.
Wat is de koudste dag in Neuendettelsau?
De koudste dag gemeten in Neuendettelsau tussen 1940 en 2025 was 10 februari 1956, met -26,4 °C.
Sneeuwt het in Neuendettelsau?
Ja. Neuendettelsau krijgt gemiddeld 58,2 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 80 vorstdagen.
Is het klimaat van Neuendettelsau warmer geworden?
Ja: Neuendettelsau is tussen 1940 en 2025 met +1,8 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Neuendettelsau?
De natste dag gemeten in Neuendettelsau tussen 1940 en 2025 was 21 mei 1999, met 54 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Neuendettelsau?
De winderigste dag gemeten in Neuendettelsau tussen 1940 en 2025 was 26 december 1999, met wind tot 57,3 km/h.
Wat is de warmste maand in Neuendettelsau?
De warmste maand in Neuendettelsau is juli (18,3 °C gemiddeld); de koudste is januari (-0,6 °C).
Hoeveel regent het in Neuendettelsau?
In Neuendettelsau valt gemiddeld 767 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 145 regendagen.
Is het zonnig in Neuendettelsau?
Neuendettelsau krijgt gemiddeld 7,9 uur zon per dag, ongeveer 2.884 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Neuendettelsau?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Neuendettelsau tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 10 april 1973, met 19,7 cm.
Zijn er tropische nachten in Neuendettelsau?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Neuendettelsau vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Neuendettelsau?
In Neuendettelsau bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 39,3 °C op 7 juli 1957, en de laagste was -31,7 °C op 21 januari 1942.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →