Klimaat van Celbridge — normalen en trends
Celbridge heeft een gematigd zeeklimaat, met 9,5 °C als jaargemiddelde en 800 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
CelbridgeLeinster
- coörd.
- 53.34°, -6.54°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
9,5°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
12,4°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
6,6°C
Jaarlijkse neerslag
800mm
Zonneschijn / dag
7,6u
Gem. relatieve vochtigheid
82%
Gemiddelde maximale wind
20,5km/h
Seizoensamplitude
10,7°C
Vorstdagen (< 0 °C)
27 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
0 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
157 d/jaar
Totale sneeuwval
15,9 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
9,7 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
3,6 °C
Gemiddelde maximale windstoot
44,2 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
10,1 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+0,8 °C
sinds 1940
+0,1 °C per decennium · r² = 0,18 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
29,5 °C
18 juli 2022
Koudste dag
-11,4 °C
4 februari 1963
Natste dag
69 mm
29 juni 1986
Winderigste dag
67,1 km/h
24 december 1997
Sterkste windstoot
141,5 km/h
24 december 1997
Warmst gevoeld
32,3 °C
13 juli 1983
Koudst gevoeld
-15,9 °C
2 januari 1979
Sneeuwrijkste dag
31,2 cm
8 december 1954
Zonnigste dag
16,7 h
20 juni 2025
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 6.8 °C | 0.0 °C | 75 mm | +7 mm |
| feb. | 8.4 °C | +1.1 °C | 63 mm | +8 mm |
| mrt. | 11.3 °C | +2.1 °C | 19 mm | -40 mm |
| apr. | 14.2 °C | +2.7 °C | 92 mm | +32 mm |
| mei | 16.3 °C | +2.0 °C | 50 mm | -21 mm |
| jun. | 18.4 °C | +1.3 °C | 80 mm | +15 mm |
| jul. | 20.0 °C | +1.4 °C | 88 mm | +18 mm |
| aug. | 19.6 °C | +1.3 °C | 34 mm | -40 mm |
| sep. | 15.9 °C | -0.3 °C | 106 mm | +38 mm |
| okt. | 13.1 °C | +0.1 °C | 93 mm | +21 mm |
| nov. | 10.4 °C | +1.1 °C | 122 mm | +55 mm |
| dec. | 8.9 °C | +1.3 °C | 79 mm | +6 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Celbridge (Ierland) heeft een gematigd zeeklimaat (Cfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Celbridge bedraagt 9,5 °C en er valt 800 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (15,3 °C gemiddeld) en de koudste januari (4,6 °C). De neerslag is het grootst in augustus.
Celbridge telt gemiddeld 27 vorstdagen, 0 tropische dagen (≥ 30 °C) en 157 regendagen per jaar.
Celbridge is tussen 1940 en 2025 met +0,8 °C opgewarmd, ofwel +0,09 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Celbridge ging in deze periode van ongeveer 36 naar 18 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 29,5 °C (op 18 juli 2022) en de koudste -11,4 °C (op 4 februari 1963).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Celbridge met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Celbridge
Andere steden — Ierland
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Celbridge?
Celbridge heeft een klimaat van het type gematigd zeeklimaat (Köppen Cfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 9,5 °C en valt er 800 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Celbridge?
De heetste dag gemeten in Celbridge tussen 1940 en 2025 was 18 juli 2022, met 29,5 °C.
Wat is de koudste dag in Celbridge?
De koudste dag gemeten in Celbridge tussen 1940 en 2025 was 4 februari 1963, met -11,4 °C.
Sneeuwt het in Celbridge?
Ja. Celbridge krijgt gemiddeld 15,9 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 27 vorstdagen.
Is het klimaat van Celbridge warmer geworden?
Ja: Celbridge is tussen 1940 en 2025 met +0,8 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Celbridge?
De natste dag gemeten in Celbridge tussen 1940 en 2025 was 29 juni 1986, met 69 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Celbridge?
De winderigste dag gemeten in Celbridge tussen 1940 en 2025 was 24 december 1997, met wind tot 67,1 km/h.
Wat is de warmste maand in Celbridge?
De warmste maand in Celbridge is juli (15,3 °C gemiddeld); de koudste is januari (4,6 °C).
Hoeveel regent het in Celbridge?
In Celbridge valt gemiddeld 800 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 157 regendagen.
Is het zonnig in Celbridge?
Celbridge krijgt gemiddeld 7,6 uur zon per dag, ongeveer 2.774 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Celbridge?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Celbridge tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 8 december 1954, met 31,2 cm.
Zijn er tropische nachten in Celbridge?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Celbridge vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Celbridge?
In Celbridge bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 32,3 °C op 13 juli 1983, en de laagste was -15,9 °C op 2 januari 1979.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →