Klimaat van Pauri — normalen en trends
Pauri heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter, met 17,6 °C als jaargemiddelde en 1.578 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
PauriUttarakhand
- coörd.
- 30.15°, 78.78°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
17,6°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
22,6°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
13,0°C
Jaarlijkse neerslag
1.578mm
Zonneschijn / dag
10,0u
Gem. relatieve vochtigheid
65%
Gemiddelde maximale wind
6,7km/h
Seizoensamplitude
14,8°C
Vorstdagen (< 0 °C)
3 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
24 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
144 d/jaar
Totale sneeuwval
3,5 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
23,4 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
12,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
26,1 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
48 d/jaar
Zonnestraling
17,6 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,3 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,46 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
36,7 °C
1 juni 1947
Koudste dag
-11,3 °C
7 januari 1945
Natste dag
279 mm
22 augustus 1975
Winderigste dag
17,9 km/h
12 april 1955
Sterkste windstoot
83,9 km/h
22 september 1962
Warmst gevoeld
37,6 °C
28 juni 1987
Koudst gevoeld
-15,4 °C
7 januari 1945
Sneeuwrijkste dag
18,6 cm
5 januari 1945
Zonnigste dag
13,5 h
25 juni 1987
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 17.6 °C | +3.0 °C | 27 mm | -41 mm |
| feb. | 18.3 °C | +1.6 °C | 102 mm | +30 mm |
| mrt. | 22.7 °C | +2.0 °C | 22 mm | -46 mm |
| apr. | 27.1 °C | +1.6 °C | 20 mm | -18 mm |
| mei | 26.7 °C | -1.9 °C | 95 mm | +49 mm |
| jun. | 27.3 °C | -1.3 °C | 249 mm | +112 mm |
| jul. | 26.8 °C | +0.8 °C | 402 mm | -72 mm |
| aug. | 26.0 °C | +0.5 °C | 510 mm | +80 mm |
| sep. | 26.5 °C | +1.4 °C | 254 mm | +87 mm |
| okt. | 24.4 °C | +1.2 °C | 56 mm | +18 mm |
| nov. | 21.3 °C | +1.2 °C | 2 mm | -9 mm |
| dec. | 18.7 °C | +2.0 °C | 0 mm | -29 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Pauri (India) heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Cwa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Pauri bedraagt 17,6 °C en er valt 1.578 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juni (23,9 °C gemiddeld) en de koudste januari (9,1 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Pauri telt gemiddeld 3 vorstdagen, 24 tropische dagen (≥ 30 °C) en 144 regendagen per jaar.
Pauri is tussen 1940 en 2025 met +1,3 °C opgewarmd, ofwel +0,16 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Pauri ging in deze periode van ongeveer 6 naar 0 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 36,7 °C (op 1 juni 1947) en de koudste -11,3 °C (op 7 januari 1945).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Pauri met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Pauri
Andere steden — India
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Pauri?
Pauri heeft een klimaat van het type vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Köppen Cwa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 17,6 °C en valt er 1.578 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Pauri?
De heetste dag gemeten in Pauri tussen 1940 en 2025 was 1 juni 1947, met 36,7 °C.
Wat is de koudste dag in Pauri?
De koudste dag gemeten in Pauri tussen 1940 en 2025 was 7 januari 1945, met -11,3 °C.
Sneeuwt het in Pauri?
Ja. Pauri krijgt gemiddeld 3,5 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 3 vorstdagen.
Is het klimaat van Pauri warmer geworden?
Ja: Pauri is tussen 1940 en 2025 met +1,3 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Pauri?
De natste dag gemeten in Pauri tussen 1940 en 2025 was 22 augustus 1975, met 279 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Pauri?
De winderigste dag gemeten in Pauri tussen 1940 en 2025 was 12 april 1955, met wind tot 17,9 km/h.
Wat is de warmste maand in Pauri?
De warmste maand in Pauri is juni (23,9 °C gemiddeld); de koudste is januari (9,1 °C).
Hoeveel regent het in Pauri?
In Pauri valt gemiddeld 1.578 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 144 regendagen.
Is het zonnig in Pauri?
Pauri krijgt gemiddeld 10,0 uur zon per dag, ongeveer 3.650 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Pauri?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Pauri tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 5 januari 1945, met 18,6 cm.
Zijn er tropische nachten in Pauri?
Ja: Pauri heeft gemiddeld 48 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Pauri?
In Pauri bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 37,6 °C op 28 juni 1987, en de laagste was -15,4 °C op 7 januari 1945.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →