Klimaat van Raval — normalen en trends
Raval heeft een heet steppeklimaat, met 26,4 °C als jaargemiddelde en 560 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
RavalGujarat
- coörd.
- 21.92°, 69.48°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
26,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
31,5°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
22,4°C
Jaarlijkse neerslag
560mm
Zonneschijn / dag
10,6u
Gem. relatieve vochtigheid
67%
Gemiddelde maximale wind
19,6km/h
Seizoensamplitude
9,3°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
249 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
67 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
33,1 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
24,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
37,9 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
256 d/jaar
Zonnestraling
20,1 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,1 °C
sinds 1940
+0,1 °C per decennium · r² = 0,51 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
44,1 °C
20 mei 1959
Koudste dag
7,6 °C
22 januari 1962
Natste dag
310 mm
7 juli 2020
Winderigste dag
73,2 km/h
4 mei 1942
Sterkste windstoot
123,1 km/h
4 mei 1942
Warmst gevoeld
45,2 °C
6 juni 1987
Koudst gevoeld
3,6 °C
22 januari 1962
Zonnigste dag
13,0 h
4 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 27.4 °C | +0.2 °C | 0 mm | -1 mm |
| feb. | 31.1 °C | +1.7 °C | 0 mm | -1 mm |
| mrt. | 34.5 °C | +1.7 °C | 0 mm | -1 mm |
| apr. | 36.2 °C | +1.5 °C | 0 mm | -1 mm |
| mei | 34.5 °C | -0.2 °C | 28 mm | +22 mm |
| jun. | 32.5 °C | -0.8 °C | 176 mm | +103 mm |
| jul. | 30.4 °C | -0.2 °C | 107 mm | -103 mm |
| aug. | 30.2 °C | +0.6 °C | 183 mm | +28 mm |
| sep. | 30.9 °C | +0.2 °C | 84 mm | -3 mm |
| okt. | 31.4 °C | -2.2 °C | 118 mm | +100 mm |
| nov. | 30.2 °C | -2.0 °C | 16 mm | +9 mm |
| dec. | 30.1 °C | +1.3 °C | 2 mm | +1 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Raval (India) heeft een heet steppeklimaat (BSh) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Raval bedraagt 26,4 °C en er valt 560 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juni (30,0 °C gemiddeld) en de koudste januari (20,7 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Raval telt gemiddeld 0 vorstdagen, 249 tropische dagen (≥ 30 °C) en 67 regendagen per jaar.
Raval is tussen 1940 en 2025 met +1,1 °C opgewarmd, ofwel +0,12 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 44,1 °C (op 20 mei 1959) en de koudste 7,6 °C (op 22 januari 1962).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Raval met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Raval
Andere steden — India
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Raval?
Raval heeft een klimaat van het type heet steppeklimaat (Köppen BSh). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 26,4 °C en valt er 560 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Raval?
De heetste dag gemeten in Raval tussen 1940 en 2025 was 20 mei 1959, met 44,1 °C.
Wat is de koudste dag in Raval?
De koudste dag gemeten in Raval tussen 1940 en 2025 was 22 januari 1962, met 7,6 °C.
Sneeuwt het in Raval?
Vrijwel nooit: in Raval sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Raval warmer geworden?
Ja: Raval is tussen 1940 en 2025 met +1,1 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Raval?
De natste dag gemeten in Raval tussen 1940 en 2025 was 7 juli 2020, met 310 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Raval?
De winderigste dag gemeten in Raval tussen 1940 en 2025 was 4 mei 1942, met wind tot 73,2 km/h.
Wat is de warmste maand in Raval?
De warmste maand in Raval is juni (30,0 °C gemiddeld); de koudste is januari (20,7 °C).
Hoeveel regent het in Raval?
In Raval valt gemiddeld 560 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 67 regendagen.
Is het zonnig in Raval?
Raval krijgt gemiddeld 10,6 uur zon per dag, ongeveer 3.869 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Zijn er tropische nachten in Raval?
Ja: Raval heeft gemiddeld 256 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Raval?
In Raval bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 45,2 °C op 6 juni 1987, en de laagste was 3,6 °C op 22 januari 1962.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →