Klimaat van Mulia — normalen en trends
Mulia heeft een gematigd zeeklimaat, met 12,9 °C als jaargemiddelde en 5.643 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
MuliaCentral Papua
- coörd.
- -3.71°, 137.99°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
12,9°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
17,4°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
9,6°C
Jaarlijkse neerslag
5.643mm
Zonneschijn / dag
8,1u
Gem. relatieve vochtigheid
90%
Gemiddelde maximale wind
6,7km/h
Seizoensamplitude
0,6°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
0 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
360 d/jaar
Totale sneeuwval
0,1 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
18,5 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
8,9 °C
Gemiddelde maximale windstoot
29,0 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
15,3 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,9 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,88 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
23,4 °C
17 november 2009
Koudste dag
4,2 °C
12 november 1946
Natste dag
194 mm
2 februari 1969
Winderigste dag
14,3 km/h
8 juni 2015
Sterkste windstoot
65,9 km/h
3 januari 2008
Warmst gevoeld
28,4 °C
21 september 2016
Koudst gevoeld
1,4 °C
17 september 1972
Sneeuwrijkste dag
4,2 cm
13 oktober 1940
Zonnigste dag
12,2 h
15 november 1949
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 19.2 °C | +1.7 °C | 946 mm | +454 mm |
| feb. | 18.7 °C | +1.2 °C | 473 mm | -63 mm |
| mrt. | 18.3 °C | +0.6 °C | 990 mm | +404 mm |
| apr. | 17.9 °C | +0.2 °C | 594 mm | +110 mm |
| mei | 18.4 °C | +0.8 °C | 501 mm | +74 mm |
| jun. | 17.8 °C | +0.7 °C | 482 mm | +85 mm |
| jul. | 17.3 °C | +0.5 °C | 511 mm | +105 mm |
| aug. | 17.8 °C | +0.8 °C | 449 mm | +3 mm |
| sep. | 17.7 °C | +0.5 °C | 554 mm | +64 mm |
| okt. | 18.0 °C | +0.5 °C | 630 mm | +138 mm |
| nov. | 18.8 °C | +1.0 °C | 418 mm | -3 mm |
| dec. | 18.5 °C | +0.7 °C | 522 mm | +54 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Mulia (Indonesië) heeft een gematigd zeeklimaat (Cfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Mulia bedraagt 12,9 °C en er valt 5.643 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is april (13,2 °C gemiddeld) en de koudste juli (12,6 °C). De neerslag is het grootst in maart.
Mulia telt gemiddeld 0 vorstdagen, 0 tropische dagen (≥ 30 °C) en 360 regendagen per jaar.
Mulia is tussen 1940 en 2025 met +2,9 °C opgewarmd, ofwel +0,34 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 23,4 °C (op 17 november 2009) en de koudste 4,2 °C (op 12 november 1946).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Mulia met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Mulia
Andere steden — Indonesië
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Mulia?
Mulia heeft een klimaat van het type gematigd zeeklimaat (Köppen Cfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 12,9 °C en valt er 5.643 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Mulia?
De heetste dag gemeten in Mulia tussen 1940 en 2025 was 17 november 2009, met 23,4 °C.
Wat is de koudste dag in Mulia?
De koudste dag gemeten in Mulia tussen 1940 en 2025 was 12 november 1946, met 4,2 °C.
Sneeuwt het in Mulia?
Vrijwel nooit: in Mulia sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Mulia warmer geworden?
Ja: Mulia is tussen 1940 en 2025 met +2,9 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Mulia?
De natste dag gemeten in Mulia tussen 1940 en 2025 was 2 februari 1969, met 194 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Mulia?
De winderigste dag gemeten in Mulia tussen 1940 en 2025 was 8 juni 2015, met wind tot 14,3 km/h.
Wat is de warmste maand in Mulia?
De warmste maand in Mulia is april (13,2 °C gemiddeld); de koudste is juli (12,6 °C).
Hoeveel regent het in Mulia?
In Mulia valt gemiddeld 5.643 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 360 regendagen.
Is het zonnig in Mulia?
Mulia krijgt gemiddeld 8,1 uur zon per dag, ongeveer 2.957 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Mulia?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Mulia tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 13 oktober 1940, met 4,2 cm.
Zijn er tropische nachten in Mulia?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Mulia vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Mulia?
In Mulia bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 28,4 °C op 21 september 2016, en de laagste was 1,4 °C op 17 september 1972.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →