Klimaat van Meru — normalen en trends
Meru heeft een tropisch savanneklimaat, met 20,7 °C als jaargemiddelde en 558 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
MeruMeru County
- coörd.
- 0.05°, 37.66°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
20,7°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
26,0°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
16,4°C
Jaarlijkse neerslag
558mm
Zonneschijn / dag
11,0u
Gem. relatieve vochtigheid
67%
Gemiddelde maximale wind
12,8km/h
Seizoensamplitude
2,3°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
7 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
116 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
26,9 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
16,6 °C
Gemiddelde maximale windstoot
36,1 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
1 d/jaar
Zonnestraling
20,9 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,6 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,59 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
32,6 °C
23 maart 1988
Koudste dag
10,2 °C
15 januari 1968
Natste dag
103 mm
17 april 2018
Winderigste dag
26,1 km/h
15 juni 2008
Sterkste windstoot
62,6 km/h
2 maart 1995
Warmst gevoeld
34,7 °C
29 maart 2016
Koudst gevoeld
7,4 °C
2 januari 2012
Zonnigste dag
12,0 h
9 april 1944
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 28.1 °C | +1.9 °C | 26 mm | -14 mm |
| feb. | 29.3 °C | +1.8 °C | 6 mm | -24 mm |
| mrt. | 28.2 °C | +0.7 °C | 72 mm | +19 mm |
| apr. | 26.8 °C | +0.5 °C | 112 mm | +7 mm |
| mei | 27.5 °C | +1.7 °C | 22 mm | -32 mm |
| jun. | 26.9 °C | +1.7 °C | 5 mm | -10 mm |
| jul. | 25.3 °C | +0.7 °C | 4 mm | -8 mm |
| aug. | 24.9 °C | -0.4 °C | 20 mm | +8 mm |
| sep. | 28.1 °C | +1.1 °C | 45 mm | +32 mm |
| okt. | 27.3 °C | +0.5 °C | 166 mm | +120 mm |
| nov. | 25.6 °C | +1.0 °C | 22 mm | -87 mm |
| dec. | 26.6 °C | +1.8 °C | 48 mm | -20 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Meru (Kenia) heeft een tropisch savanneklimaat (Aw) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Meru bedraagt 20,7 °C en er valt 558 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is maart (21,9 °C gemiddeld) en de koudste juli (19,6 °C). De neerslag is het grootst in november.
Meru telt gemiddeld 0 vorstdagen, 7 tropische dagen (≥ 30 °C) en 116 regendagen per jaar.
Meru is tussen 1940 en 2025 met +1,6 °C opgewarmd, ofwel +0,19 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 32,6 °C (op 23 maart 1988) en de koudste 10,2 °C (op 15 januari 1968).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Meru met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Meru
Andere steden — Kenia
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Meru?
Meru heeft een klimaat van het type tropisch savanneklimaat (Köppen Aw). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 20,7 °C en valt er 558 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Meru?
De heetste dag gemeten in Meru tussen 1940 en 2025 was 23 maart 1988, met 32,6 °C.
Wat is de koudste dag in Meru?
De koudste dag gemeten in Meru tussen 1940 en 2025 was 15 januari 1968, met 10,2 °C.
Sneeuwt het in Meru?
Vrijwel nooit: in Meru sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Meru warmer geworden?
Ja: Meru is tussen 1940 en 2025 met +1,6 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Meru?
De natste dag gemeten in Meru tussen 1940 en 2025 was 17 april 2018, met 103 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Meru?
De winderigste dag gemeten in Meru tussen 1940 en 2025 was 15 juni 2008, met wind tot 26,1 km/h.
Wat is de warmste maand in Meru?
De warmste maand in Meru is maart (21,9 °C gemiddeld); de koudste is juli (19,6 °C).
Hoeveel regent het in Meru?
In Meru valt gemiddeld 558 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 116 regendagen.
Is het zonnig in Meru?
Meru krijgt gemiddeld 11,0 uur zon per dag, ongeveer 4.015 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Zijn er tropische nachten in Meru?
Ja: Meru heeft gemiddeld 1 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Meru?
In Meru bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 34,7 °C op 29 maart 2016, en de laagste was 7,4 °C op 2 januari 2012.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →