Klimaat van Gaur — normalen en trends
Gaur heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter, met 25,0 °C als jaargemiddelde en 1.603 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
GaurMadhesh
- coörd.
- 26.76°, 85.28°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
25,0°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
30,8°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
20,3°C
Jaarlijkse neerslag
1.603mm
Zonneschijn / dag
10,1u
Gem. relatieve vochtigheid
68%
Gemiddelde maximale wind
14,0km/h
Seizoensamplitude
15,0°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
216 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
140 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
33,5 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
22,1 °C
Gemiddelde maximale windstoot
29,2 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
211 d/jaar
Zonnestraling
17,9 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,2 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,35 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
46,7 °C
26 mei 1957
Koudste dag
3,5 °C
9 januari 2013
Natste dag
309 mm
28 juli 2009
Winderigste dag
42,2 km/h
9 september 2009
Sterkste windstoot
85,7 km/h
12 oktober 1973
Warmst gevoeld
49,5 °C
11 juni 1998
Koudst gevoeld
1,2 °C
31 januari 1964
Zonnigste dag
13,0 h
22 mei 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 21.9 °C | -1.0 °C | 0 mm | -18 mm |
| feb. | 26.8 °C | +0.4 °C | 1 mm | -18 mm |
| mrt. | 32.6 °C | +0.2 °C | 10 mm | -11 mm |
| apr. | 34.5 °C | -2.1 °C | 148 mm | +110 mm |
| mei | 34.8 °C | -2.1 °C | 85 mm | -1 mm |
| jun. | 35.8 °C | +0.9 °C | 156 mm | -89 mm |
| jul. | 35.0 °C | +3.0 °C | 118 mm | -326 mm |
| aug. | 32.8 °C | +0.9 °C | 460 mm | +105 mm |
| sep. | 33.2 °C | +1.6 °C | 286 mm | +10 mm |
| okt. | 31.2 °C | +0.5 °C | 258 mm | +176 mm |
| nov. | 28.8 °C | +0.5 °C | 2 mm | -8 mm |
| dec. | 22.7 °C | -2.0 °C | 0 mm | -8 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Gaur (Nepal) heeft een vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Cwa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Gaur bedraagt 25,0 °C en er valt 1.603 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is mei (30,9 °C gemiddeld) en de koudste januari (15,9 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Gaur telt gemiddeld 0 vorstdagen, 216 tropische dagen (≥ 30 °C) en 140 regendagen per jaar.
Gaur is tussen 1940 en 2025 met +1,2 °C opgewarmd, ofwel +0,15 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 46,7 °C (op 26 mei 1957) en de koudste 3,5 °C (op 9 januari 2013).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Gaur met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Gaur
Andere steden — Nepal
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Gaur?
Gaur heeft een klimaat van het type vochtig subtropisch klimaat met droge winter (Köppen Cwa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 25,0 °C en valt er 1.603 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Gaur?
De heetste dag gemeten in Gaur tussen 1940 en 2025 was 26 mei 1957, met 46,7 °C.
Wat is de koudste dag in Gaur?
De koudste dag gemeten in Gaur tussen 1940 en 2025 was 9 januari 2013, met 3,5 °C.
Sneeuwt het in Gaur?
Vrijwel nooit: in Gaur sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Gaur warmer geworden?
Ja: Gaur is tussen 1940 en 2025 met +1,2 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Gaur?
De natste dag gemeten in Gaur tussen 1940 en 2025 was 28 juli 2009, met 309 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Gaur?
De winderigste dag gemeten in Gaur tussen 1940 en 2025 was 9 september 2009, met wind tot 42,2 km/h.
Wat is de warmste maand in Gaur?
De warmste maand in Gaur is mei (30,9 °C gemiddeld); de koudste is januari (15,9 °C).
Hoeveel regent het in Gaur?
In Gaur valt gemiddeld 1.603 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 140 regendagen.
Is het zonnig in Gaur?
Gaur krijgt gemiddeld 10,1 uur zon per dag, ongeveer 3.687 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Zijn er tropische nachten in Gaur?
Ja: Gaur heeft gemiddeld 211 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Gaur?
In Gaur bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 49,5 °C op 11 juni 1998, en de laagste was 1,2 °C op 31 januari 1964.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →