Klimaat van Talara — normalen en trends
Talara heeft een heet woestijnklimaat, met 22,0 °C als jaargemiddelde en 154 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
TalaraPiura
- coörd.
- -4.58°, -81.27°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
22,0°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
25,6°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
19,8°C
Jaarlijkse neerslag
154mm
Zonneschijn / dag
11,1u
Gem. relatieve vochtigheid
76%
Gemiddelde maximale wind
25,3km/h
Seizoensamplitude
5,3°C
Vorstdagen (< 0 °C)
0 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
6 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
29 d/jaar
Totale sneeuwval
0,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
27,2 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
20,2 °C
Gemiddelde maximale windstoot
41,7 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
161 d/jaar
Zonnestraling
22,3 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,1 °C
sinds 1940
+0,1 °C per decennium · r² = 0,14 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
32,0 °C
15 februari 1998
Koudste dag
14,1 °C
24 juli 1954
Natste dag
169 mm
4 april 1983
Winderigste dag
39,8 km/h
19 september 1945
Sterkste windstoot
61,2 km/h
18 november 1962
Warmst gevoeld
39,3 °C
15 februari 1998
Koudst gevoeld
11,7 °C
11 juli 1954
Zonnigste dag
12,3 h
20 december 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 27.4 °C | +0.2 °C | 10 mm | -13 mm |
| feb. | 28.7 °C | +0.4 °C | 62 mm | +26 mm |
| mrt. | 29.7 °C | +1.3 °C | 83 mm | +38 mm |
| apr. | 28.3 °C | +0.7 °C | 33 mm | +10 mm |
| mei | 26.3 °C | 0.0 °C | 6 mm | -1 mm |
| jun. | 24.4 °C | -0.4 °C | 0 mm | -3 mm |
| jul. | 23.9 °C | +0.1 °C | 0 mm | -2 mm |
| aug. | 23.2 °C | -0.2 °C | 0 mm | -0 mm |
| sep. | 23.7 °C | +0.1 °C | 0 mm | -1 mm |
| okt. | 23.8 °C | -0.1 °C | 5 mm | +3 mm |
| nov. | 24.7 °C | +0.3 °C | 11 mm | +9 mm |
| dec. | 24.9 °C | -0.9 °C | 0 mm | -8 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Talara (Peru) heeft een heet woestijnklimaat (BWh) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Talara bedraagt 22,0 °C en er valt 154 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is februari (25,0 °C gemiddeld) en de koudste augustus (19,7 °C). De neerslag is het grootst in maart.
Talara telt gemiddeld 0 vorstdagen, 6 tropische dagen (≥ 30 °C) en 29 regendagen per jaar.
Talara is tussen 1940 en 2025 met +1,1 °C opgewarmd, ofwel +0,13 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
De warmste dag van de periode bereikte 32,0 °C (op 15 februari 1998) en de koudste 14,1 °C (op 24 juli 1954).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Talara met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Talara
Andere steden — Peru
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Talara?
Talara heeft een klimaat van het type heet woestijnklimaat (Köppen BWh). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 22,0 °C en valt er 154 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Talara?
De heetste dag gemeten in Talara tussen 1940 en 2025 was 15 februari 1998, met 32,0 °C.
Wat is de koudste dag in Talara?
De koudste dag gemeten in Talara tussen 1940 en 2025 was 24 juli 1954, met 14,1 °C.
Sneeuwt het in Talara?
Vrijwel nooit: in Talara sneeuwt het nauwelijks, met ongeveer 0 vorstdagen per jaar.
Is het klimaat van Talara warmer geworden?
Ja: Talara is tussen 1940 en 2025 met +1,1 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Talara?
De natste dag gemeten in Talara tussen 1940 en 2025 was 4 april 1983, met 169 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Talara?
De winderigste dag gemeten in Talara tussen 1940 en 2025 was 19 september 1945, met wind tot 39,8 km/h.
Wat is de warmste maand in Talara?
De warmste maand in Talara is februari (25,0 °C gemiddeld); de koudste is augustus (19,7 °C).
Hoeveel regent het in Talara?
In Talara valt gemiddeld 154 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 29 regendagen.
Is het zonnig in Talara?
Talara krijgt gemiddeld 11,1 uur zon per dag, ongeveer 4.052 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Zijn er tropische nachten in Talara?
Ja: Talara heeft gemiddeld 161 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Talara?
In Talara bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 39,3 °C op 15 februari 1998, en de laagste was 11,7 °C op 11 juli 1954.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →