Klimaat van Beasain — normalen en trends
Beasain heeft een gematigd zeeklimaat, met 11,0 °C als jaargemiddelde en 1.145 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
BeasainBasque Country
- coörd.
- 43.05°, -2.20°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
11,0°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
15,3°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
7,4°C
Jaarlijkse neerslag
1.145mm
Zonneschijn / dag
9,0u
Gem. relatieve vochtigheid
82%
Gemiddelde maximale wind
13,4km/h
Seizoensamplitude
13,2°C
Vorstdagen (< 0 °C)
30 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
5 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
165 d/jaar
Totale sneeuwval
44,0 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
14,1 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
5,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
40,3 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
0 d/jaar
Zonnestraling
13,5 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,3 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,62 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
37,6 °C
18 juni 2022
Koudste dag
-18,0 °C
16 februari 1956
Natste dag
67 mm
13 september 1999
Winderigste dag
40,9 km/h
15 februari 1941
Sterkste windstoot
134,6 km/h
29 december 1951
Warmst gevoeld
39,4 °C
23 augustus 2023
Koudst gevoeld
-22,4 °C
16 februari 1956
Sneeuwrijkste dag
20,4 cm
12 januari 1978
Zonnigste dag
14,8 h
29 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 10.7 °C | +2.8 °C | 124 mm | +18 mm |
| feb. | 13.0 °C | +3.8 °C | 65 mm | -31 mm |
| mrt. | 11.7 °C | -0.4 °C | 125 mm | +27 mm |
| apr. | 16.9 °C | +3.1 °C | 129 mm | +12 mm |
| mei | 18.5 °C | +1.6 °C | 128 mm | +17 mm |
| jun. | 25.3 °C | +5.0 °C | 76 mm | -10 mm |
| jul. | 23.4 °C | +0.8 °C | 70 mm | +10 mm |
| aug. | 26.5 °C | +3.5 °C | 59 mm | -8 mm |
| sep. | 21.8 °C | +0.9 °C | 81 mm | -2 mm |
| okt. | 19.5 °C | +2.6 °C | 41 mm | -58 mm |
| nov. | 13.2 °C | +1.7 °C | 142 mm | +29 mm |
| dec. | 10.7 °C | +2.2 °C | 68 mm | -41 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Beasain (Spanje) heeft een gematigd zeeklimaat (Cfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Beasain bedraagt 11,0 °C en er valt 1.145 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is augustus (17,8 °C gemiddeld) en de koudste januari (4,6 °C). De neerslag is het grootst in april.
Beasain telt gemiddeld 30 vorstdagen, 5 tropische dagen (≥ 30 °C) en 165 regendagen per jaar.
Beasain is tussen 1940 en 2025 met +2,3 °C opgewarmd, ofwel +0,27 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Beasain ging in deze periode van ongeveer 45 naar 15 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 37,6 °C (op 18 juni 2022) en de koudste -18,0 °C (op 16 februari 1956).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Beasain met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Beasain
Andere steden — Spanje
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Beasain?
Beasain heeft een klimaat van het type gematigd zeeklimaat (Köppen Cfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 11,0 °C en valt er 1.145 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Beasain?
De heetste dag gemeten in Beasain tussen 1940 en 2025 was 18 juni 2022, met 37,6 °C.
Wat is de koudste dag in Beasain?
De koudste dag gemeten in Beasain tussen 1940 en 2025 was 16 februari 1956, met -18,0 °C.
Sneeuwt het in Beasain?
Ja. Beasain krijgt gemiddeld 44,0 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 30 vorstdagen.
Is het klimaat van Beasain warmer geworden?
Ja: Beasain is tussen 1940 en 2025 met +2,3 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Beasain?
De natste dag gemeten in Beasain tussen 1940 en 2025 was 13 september 1999, met 67 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Beasain?
De winderigste dag gemeten in Beasain tussen 1940 en 2025 was 15 februari 1941, met wind tot 40,9 km/h.
Wat is de warmste maand in Beasain?
De warmste maand in Beasain is augustus (17,8 °C gemiddeld); de koudste is januari (4,6 °C).
Hoeveel regent het in Beasain?
In Beasain valt gemiddeld 1.145 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 165 regendagen.
Is het zonnig in Beasain?
Beasain krijgt gemiddeld 9,0 uur zon per dag, ongeveer 3.285 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Beasain?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Beasain tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 12 januari 1978, met 20,4 cm.
Zijn er tropische nachten in Beasain?
Bijna nooit: tropische nachten (temperatuur blijft boven 20 °C) komen in Beasain vrijwel niet voor.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Beasain?
In Beasain bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 39,4 °C op 23 augustus 2023, en de laagste was -22,4 °C op 16 februari 1956.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →