Klimaat van Mula — normalen en trends
Mula heeft een koud steppeklimaat, met 16,4 °C als jaargemiddelde en 374 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
MulaProvincie Murcia
- coörd.
- 38.04°, -1.49°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
16,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
22,3°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
11,1°C
Jaarlijkse neerslag
374mm
Zonneschijn / dag
10,7u
Gem. relatieve vochtigheid
64%
Gemiddelde maximale wind
13,3km/h
Seizoensamplitude
17,3°C
Vorstdagen (< 0 °C)
9 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
70 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
59 d/jaar
Totale sneeuwval
2,5 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
21,5 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
10,0 °C
Gemiddelde maximale windstoot
32,6 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
26 d/jaar
Zonnestraling
18,0 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,5 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,70 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
42,0 °C
15 augustus 2021
Koudste dag
-9,1 °C
3 januari 1971
Natste dag
105 mm
13 september 2019
Winderigste dag
44,0 km/h
11 januari 1960
Sterkste windstoot
94,3 km/h
11 januari 1960
Warmst gevoeld
44,5 °C
10 augustus 2023
Koudst gevoeld
-13,4 °C
3 januari 1971
Sneeuwrijkste dag
11,1 cm
13 december 1949
Zonnigste dag
14,0 h
12 mei 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 16.9 °C | +3.0 °C | 5 mm | -25 mm |
| feb. | 18.4 °C | +2.9 °C | 10 mm | -16 mm |
| mrt. | 17.0 °C | -1.1 °C | 135 mm | +96 mm |
| apr. | 22.1 °C | +1.5 °C | 19 mm | -25 mm |
| mei | 26.0 °C | +1.7 °C | 51 mm | +17 mm |
| jun. | 33.7 °C | +4.9 °C | 4 mm | -16 mm |
| jul. | 33.6 °C | +1.4 °C | 32 mm | +26 mm |
| aug. | 34.9 °C | +3.0 °C | 5 mm | -9 mm |
| sep. | 30.0 °C | +2.0 °C | 32 mm | -6 mm |
| okt. | 24.8 °C | +2.0 °C | 50 mm | -0 mm |
| nov. | 19.4 °C | +1.7 °C | 4 mm | -36 mm |
| dec. | 14.9 °C | +0.5 °C | 79 mm | +44 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Mula (Spanje) heeft een koud steppeklimaat (BSk) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Mula bedraagt 16,4 °C en er valt 374 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (25,6 °C gemiddeld) en de koudste januari (8,3 °C). De neerslag is het grootst in oktober.
Mula telt gemiddeld 9 vorstdagen, 70 tropische dagen (≥ 30 °C) en 59 regendagen per jaar.
Mula is tussen 1940 en 2025 met +2,5 °C opgewarmd, ofwel +0,29 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Mula ging in deze periode van ongeveer 16 naar 2 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 42,0 °C (op 15 augustus 2021) en de koudste -9,1 °C (op 3 januari 1971).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Mula met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Mula
Andere steden — Spanje
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Mula?
Mula heeft een klimaat van het type koud steppeklimaat (Köppen BSk). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 16,4 °C en valt er 374 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Mula?
De heetste dag gemeten in Mula tussen 1940 en 2025 was 15 augustus 2021, met 42,0 °C.
Wat is de koudste dag in Mula?
De koudste dag gemeten in Mula tussen 1940 en 2025 was 3 januari 1971, met -9,1 °C.
Sneeuwt het in Mula?
Ja. Mula krijgt gemiddeld 2,5 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 9 vorstdagen.
Is het klimaat van Mula warmer geworden?
Ja: Mula is tussen 1940 en 2025 met +2,5 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Mula?
De natste dag gemeten in Mula tussen 1940 en 2025 was 13 september 2019, met 105 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Mula?
De winderigste dag gemeten in Mula tussen 1940 en 2025 was 11 januari 1960, met wind tot 44,0 km/h.
Wat is de warmste maand in Mula?
De warmste maand in Mula is juli (25,6 °C gemiddeld); de koudste is januari (8,3 °C).
Hoeveel regent het in Mula?
In Mula valt gemiddeld 374 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 59 regendagen.
Is het zonnig in Mula?
Mula krijgt gemiddeld 10,7 uur zon per dag, ongeveer 3.905 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Mula?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Mula tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 13 december 1949, met 11,1 cm.
Zijn er tropische nachten in Mula?
Ja: Mula heeft gemiddeld 26 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Mula?
In Mula bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 44,5 °C op 10 augustus 2023, en de laagste was -13,4 °C op 3 januari 1971.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →