Klimaat van Segundo Ensanche — normalen en trends
Segundo Ensanche heeft een gematigd zeeklimaat, met 11,4 °C als jaargemiddelde en 756 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
Segundo EnsancheNavarra
- coörd.
- 42.81°, -1.64°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
11,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
16,1°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
7,3°C
Jaarlijkse neerslag
756mm
Zonneschijn / dag
9,6u
Gem. relatieve vochtigheid
78%
Gemiddelde maximale wind
16,1km/h
Seizoensamplitude
15,5°C
Vorstdagen (< 0 °C)
39 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
14 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
123 d/jaar
Totale sneeuwval
34,2 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
14,3 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
5,2 °C
Gemiddelde maximale windstoot
39,1 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
1 d/jaar
Zonnestraling
14,3 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,5 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,65 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
39,7 °C
11 augustus 2025
Koudste dag
-17,9 °C
16 januari 1985
Natste dag
76 mm
2 augustus 1963
Winderigste dag
42,7 km/h
15 februari 1941
Sterkste windstoot
114,1 km/h
29 december 1951
Warmst gevoeld
40,7 °C
17 augustus 2025
Koudst gevoeld
-22,8 °C
16 januari 1985
Sneeuwrijkste dag
17,6 cm
6 januari 2018
Zonnigste dag
14,7 h
3 juli 1949
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 9.9 °C | +2.4 °C | 72 mm | +2 mm |
| feb. | 12.6 °C | +3.4 °C | 50 mm | -13 mm |
| mrt. | 11.7 °C | -0.6 °C | 109 mm | +43 mm |
| apr. | 16.9 °C | +2.5 °C | 109 mm | +31 mm |
| mei | 19.6 °C | +1.5 °C | 81 mm | +8 mm |
| jun. | 27.8 °C | +5.6 °C | 45 mm | -11 mm |
| jul. | 26.0 °C | +0.9 °C | 30 mm | -2 mm |
| aug. | 29.6 °C | +4.3 °C | 41 mm | -3 mm |
| sep. | 23.5 °C | +1.2 °C | 63 mm | +6 mm |
| okt. | 20.0 °C | +2.7 °C | 25 mm | -47 mm |
| nov. | 13.0 °C | +1.5 °C | 92 mm | +16 mm |
| dec. | 10.4 °C | +2.2 °C | 57 mm | -14 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Segundo Ensanche (Spanje) heeft een gematigd zeeklimaat (Cfb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Segundo Ensanche bedraagt 11,4 °C en er valt 756 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is augustus (19,4 °C gemiddeld) en de koudste januari (3,9 °C). De neerslag is het grootst in april.
Segundo Ensanche telt gemiddeld 39 vorstdagen, 14 tropische dagen (≥ 30 °C) en 123 regendagen per jaar.
Segundo Ensanche is tussen 1940 en 2025 met +2,5 °C opgewarmd, ofwel +0,29 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Segundo Ensanche ging in deze periode van ongeveer 56 naar 22 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 39,7 °C (op 11 augustus 2025) en de koudste -17,9 °C (op 16 januari 1985).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Segundo Ensanche met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Segundo Ensanche
Andere steden — Spanje
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Segundo Ensanche?
Segundo Ensanche heeft een klimaat van het type gematigd zeeklimaat (Köppen Cfb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 11,4 °C en valt er 756 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Segundo Ensanche?
De heetste dag gemeten in Segundo Ensanche tussen 1940 en 2025 was 11 augustus 2025, met 39,7 °C.
Wat is de koudste dag in Segundo Ensanche?
De koudste dag gemeten in Segundo Ensanche tussen 1940 en 2025 was 16 januari 1985, met -17,9 °C.
Sneeuwt het in Segundo Ensanche?
Ja. Segundo Ensanche krijgt gemiddeld 34,2 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 39 vorstdagen.
Is het klimaat van Segundo Ensanche warmer geworden?
Ja: Segundo Ensanche is tussen 1940 en 2025 met +2,5 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Segundo Ensanche?
De natste dag gemeten in Segundo Ensanche tussen 1940 en 2025 was 2 augustus 1963, met 76 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Segundo Ensanche?
De winderigste dag gemeten in Segundo Ensanche tussen 1940 en 2025 was 15 februari 1941, met wind tot 42,7 km/h.
Wat is de warmste maand in Segundo Ensanche?
De warmste maand in Segundo Ensanche is augustus (19,4 °C gemiddeld); de koudste is januari (3,9 °C).
Hoeveel regent het in Segundo Ensanche?
In Segundo Ensanche valt gemiddeld 756 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 123 regendagen.
Is het zonnig in Segundo Ensanche?
Segundo Ensanche krijgt gemiddeld 9,6 uur zon per dag, ongeveer 3.504 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Segundo Ensanche?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Segundo Ensanche tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 6 januari 2018, met 17,6 cm.
Zijn er tropische nachten in Segundo Ensanche?
Ja: Segundo Ensanche heeft gemiddeld 1 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Segundo Ensanche?
In Segundo Ensanche bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 40,7 °C op 17 augustus 2025, en de laagste was -22,8 °C op 16 januari 1985.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →