Klimaat van Champlin — normalen en trends
Champlin heeft een vochtig landklimaat met hete zomer, met 6,9 °C als jaargemiddelde en 825 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
ChamplinMinnesota
- coörd.
- 45.19°, -93.40°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
6,9°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
11,7°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
2,1°C
Jaarlijkse neerslag
825mm
Zonneschijn / dag
8,7u
Gem. relatieve vochtigheid
70%
Gemiddelde maximale wind
18,3km/h
Seizoensamplitude
33,1°C
Vorstdagen (< 0 °C)
150 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
20 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
105 d/jaar
Totale sneeuwval
93,1 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
9,2 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-1,1 °C
Gemiddelde maximale windstoot
37,7 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
14 d/jaar
Zonnestraling
14,2 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,1 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,32 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
38,5 °C
15 juli 1988
Koudste dag
-36,8 °C
15 januari 1972
Natste dag
104 mm
23 september 2010
Winderigste dag
60,2 km/h
10 oktober 1949
Sterkste windstoot
105,8 km/h
10 oktober 1949
Warmst gevoeld
43,8 °C
1 juli 2011
Koudst gevoeld
-42,0 °C
30 januari 1951
Sneeuwrijkste dag
29,8 cm
1 november 1991
Zonnigste dag
15,1 h
20 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -5.1 °C | +1.2 °C | 8 mm | -17 mm |
| feb. | -4.7 °C | -1.3 °C | 21 mm | -3 mm |
| mrt. | 9.1 °C | +5.5 °C | 63 mm | +10 mm |
| apr. | 13.2 °C | +0.8 °C | 128 mm | +46 mm |
| mei | 20.9 °C | +1.2 °C | 82 mm | -18 mm |
| jun. | 24.9 °C | 0.0 °C | 161 mm | +44 mm |
| jul. | 28.1 °C | +0.5 °C | 79 mm | -13 mm |
| aug. | 25.9 °C | -0.3 °C | 86 mm | -18 mm |
| sep. | 23.6 °C | +2.5 °C | 82 mm | -4 mm |
| okt. | 16.3 °C | +2.2 °C | 47 mm | -16 mm |
| nov. | 6.8 °C | +2.7 °C | 34 mm | -14 mm |
| dec. | -3.9 °C | -0.3 °C | 42 mm | +11 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Champlin (Verenigde Staten) heeft een vochtig landklimaat met hete zomer (Dfa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Champlin bedraagt 6,9 °C en er valt 825 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (22,4 °C gemiddeld) en de koudste januari (-10,7 °C). De neerslag is het grootst in juni.
Champlin telt gemiddeld 150 vorstdagen, 20 tropische dagen (≥ 30 °C) en 105 regendagen per jaar.
Champlin is tussen 1940 en 2025 met +2,1 °C opgewarmd, ofwel +0,24 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Champlin ging in deze periode van ongeveer 158 naar 142 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 38,5 °C (op 15 juli 1988) en de koudste -36,8 °C (op 15 januari 1972).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Champlin met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Champlin
Andere steden — Verenigde Staten
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Champlin?
Champlin heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met hete zomer (Köppen Dfa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 6,9 °C en valt er 825 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Champlin?
De heetste dag gemeten in Champlin tussen 1940 en 2025 was 15 juli 1988, met 38,5 °C.
Wat is de koudste dag in Champlin?
De koudste dag gemeten in Champlin tussen 1940 en 2025 was 15 januari 1972, met -36,8 °C.
Sneeuwt het in Champlin?
Ja. Champlin krijgt gemiddeld 93,1 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 150 vorstdagen.
Is het klimaat van Champlin warmer geworden?
Ja: Champlin is tussen 1940 en 2025 met +2,1 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Champlin?
De natste dag gemeten in Champlin tussen 1940 en 2025 was 23 september 2010, met 104 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Champlin?
De winderigste dag gemeten in Champlin tussen 1940 en 2025 was 10 oktober 1949, met wind tot 60,2 km/h.
Wat is de warmste maand in Champlin?
De warmste maand in Champlin is juli (22,4 °C gemiddeld); de koudste is januari (-10,7 °C).
Hoeveel regent het in Champlin?
In Champlin valt gemiddeld 825 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 105 regendagen.
Is het zonnig in Champlin?
Champlin krijgt gemiddeld 8,7 uur zon per dag, ongeveer 3.175 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Champlin?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Champlin tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 1 november 1991, met 29,8 cm.
Zijn er tropische nachten in Champlin?
Ja: Champlin heeft gemiddeld 14 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Champlin?
In Champlin bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 43,8 °C op 1 juli 2011, en de laagste was -42,0 °C op 30 januari 1951.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →