Klimaat van Highview — normalen en trends
Highview heeft een vochtig subtropisch klimaat, met 13,2 °C als jaargemiddelde en 1.134 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
HighviewKentucky
- coörd.
- 38.14°, -85.62°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
13,2°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
18,4°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
8,6°C
Jaarlijkse neerslag
1.134mm
Zonneschijn / dag
8,8u
Gem. relatieve vochtigheid
70%
Gemiddelde maximale wind
14,7km/h
Seizoensamplitude
24,7°C
Vorstdagen (< 0 °C)
80 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
52 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
125 d/jaar
Totale sneeuwval
34,5 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
17,6 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
6,7 °C
Gemiddelde maximale windstoot
35,4 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
53 d/jaar
Zonnestraling
15,2 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,6 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,33 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
40,2 °C
29 juni 2012
Koudste dag
-29,1 °C
22 december 1989
Natste dag
105 mm
21 september 1979
Winderigste dag
46,1 km/h
14 september 2008
Sterkste windstoot
110,2 km/h
3 februari 2016
Warmst gevoeld
43,5 °C
30 juli 1999
Koudst gevoeld
-34,5 °C
20 januari 1985
Sneeuwrijkste dag
30,3 cm
22 maart 1968
Zonnigste dag
14,4 h
11 juni 2024
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 2.5 °C | -2.2 °C | 107 mm | +14 mm |
| feb. | 8.7 °C | +1.5 °C | 154 mm | +61 mm |
| mrt. | 17.1 °C | +4.5 °C | 154 mm | +39 mm |
| apr. | 20.5 °C | +1.8 °C | 203 mm | +88 mm |
| mei | 22.3 °C | -1.4 °C | 190 mm | +77 mm |
| jun. | 29.0 °C | +0.6 °C | 123 mm | +32 mm |
| jul. | 31.5 °C | +1.3 °C | 104 mm | +8 mm |
| aug. | 29.2 °C | -0.4 °C | 40 mm | -35 mm |
| sep. | 28.1 °C | +1.9 °C | 75 mm | -1 mm |
| okt. | 20.7 °C | +0.7 °C | 114 mm | +39 mm |
| nov. | 13.2 °C | +0.7 °C | 84 mm | -10 mm |
| dec. | 7.1 °C | +0.3 °C | 71 mm | -28 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Highview (Verenigde Staten) heeft een vochtig subtropisch klimaat (Cfa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Highview bedraagt 13,2 °C en er valt 1.134 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (25,0 °C gemiddeld) en de koudste januari (0,3 °C). De neerslag is het grootst in april.
Highview telt gemiddeld 80 vorstdagen, 52 tropische dagen (≥ 30 °C) en 125 regendagen per jaar.
Highview is tussen 1940 en 2025 met +1,6 °C opgewarmd, ofwel +0,19 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Highview ging in deze periode van ongeveer 92 naar 68 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 40,2 °C (op 29 juni 2012) en de koudste -29,1 °C (op 22 december 1989).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Highview met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Highview
Andere steden — Verenigde Staten
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Highview?
Highview heeft een klimaat van het type vochtig subtropisch klimaat (Köppen Cfa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 13,2 °C en valt er 1.134 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Highview?
De heetste dag gemeten in Highview tussen 1940 en 2025 was 29 juni 2012, met 40,2 °C.
Wat is de koudste dag in Highview?
De koudste dag gemeten in Highview tussen 1940 en 2025 was 22 december 1989, met -29,1 °C.
Sneeuwt het in Highview?
Ja. Highview krijgt gemiddeld 34,5 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 80 vorstdagen.
Is het klimaat van Highview warmer geworden?
Ja: Highview is tussen 1940 en 2025 met +1,6 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Highview?
De natste dag gemeten in Highview tussen 1940 en 2025 was 21 september 1979, met 105 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Highview?
De winderigste dag gemeten in Highview tussen 1940 en 2025 was 14 september 2008, met wind tot 46,1 km/h.
Wat is de warmste maand in Highview?
De warmste maand in Highview is juli (25,0 °C gemiddeld); de koudste is januari (0,3 °C).
Hoeveel regent het in Highview?
In Highview valt gemiddeld 1.134 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 125 regendagen.
Is het zonnig in Highview?
Highview krijgt gemiddeld 8,8 uur zon per dag, ongeveer 3.212 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Highview?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Highview tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 22 maart 1968, met 30,3 cm.
Zijn er tropische nachten in Highview?
Ja: Highview heeft gemiddeld 53 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Highview?
In Highview bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 43,5 °C op 30 juli 1999, en de laagste was -34,5 °C op 20 januari 1985.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →