Klimaat van Summit — normalen en trends
Summit heeft een vochtig landklimaat met hete zomer, met 11,7 °C als jaargemiddelde en 1.142 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
SummitNew Jersey
- coörd.
- 40.72°, -74.36°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
11,7°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
15,9°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
7,9°C
Jaarlijkse neerslag
1.142mm
Zonneschijn / dag
8,8u
Gem. relatieve vochtigheid
70%
Gemiddelde maximale wind
17,1km/h
Seizoensamplitude
25,2°C
Vorstdagen (< 0 °C)
84 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
24 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
121 d/jaar
Totale sneeuwval
68,4 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
14,4 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
5,5 °C
Gemiddelde maximale windstoot
35,8 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
43 d/jaar
Zonnestraling
14,4 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+1,8 °C
sinds 1940
+0,2 °C per decennium · r² = 0,45 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
39,2 °C
6 juli 2010
Koudste dag
-24,7 °C
22 januari 1984
Natste dag
149 mm
16 september 1999
Winderigste dag
58,7 km/h
29 oktober 2012
Sterkste windstoot
139,0 km/h
25 november 1950
Warmst gevoeld
43,1 °C
26 augustus 1948
Koudst gevoeld
-30,0 °C
22 januari 1984
Sneeuwrijkste dag
30,2 cm
23 januari 2016
Zonnigste dag
14,2 h
19 juni 2022
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | 1.8 °C | -0.8 °C | 28 mm | -57 mm |
| feb. | 4.3 °C | +0.3 °C | 84 mm | +3 mm |
| mrt. | 12.7 °C | +4.0 °C | 107 mm | +2 mm |
| apr. | 16.9 °C | +1.7 °C | 96 mm | -3 mm |
| mei | 20.6 °C | -0.2 °C | 165 mm | +64 mm |
| jun. | 26.9 °C | +1.1 °C | 65 mm | -26 mm |
| jul. | 30.9 °C | +2.4 °C | 128 mm | +20 mm |
| aug. | 27.1 °C | -0.3 °C | 37 mm | -65 mm |
| sep. | 25.2 °C | +1.7 °C | 75 mm | -19 mm |
| okt. | 18.3 °C | +0.8 °C | 84 mm | -4 mm |
| nov. | 11.2 °C | 0.0 °C | 55 mm | -37 mm |
| dec. | 3.4 °C | -1.7 °C | 71 mm | -26 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Summit (Verenigde Staten) heeft een vochtig landklimaat met hete zomer (Dfa) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Summit bedraagt 11,7 °C en er valt 1.142 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (24,2 °C gemiddeld) en de koudste januari (-1,0 °C). De neerslag is het grootst in juli.
Summit telt gemiddeld 84 vorstdagen, 24 tropische dagen (≥ 30 °C) en 121 regendagen per jaar.
Summit is tussen 1940 en 2025 met +1,8 °C opgewarmd, ofwel +0,22 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Summit ging in deze periode van ongeveer 94 naar 74 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 39,2 °C (op 6 juli 2010) en de koudste -24,7 °C (op 22 januari 1984).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Summit met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Summit
Andere steden — Verenigde Staten
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Summit?
Summit heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met hete zomer (Köppen Dfa). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 11,7 °C en valt er 1.142 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Summit?
De heetste dag gemeten in Summit tussen 1940 en 2025 was 6 juli 2010, met 39,2 °C.
Wat is de koudste dag in Summit?
De koudste dag gemeten in Summit tussen 1940 en 2025 was 22 januari 1984, met -24,7 °C.
Sneeuwt het in Summit?
Ja. Summit krijgt gemiddeld 68,4 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 84 vorstdagen.
Is het klimaat van Summit warmer geworden?
Ja: Summit is tussen 1940 en 2025 met +1,8 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Summit?
De natste dag gemeten in Summit tussen 1940 en 2025 was 16 september 1999, met 149 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Summit?
De winderigste dag gemeten in Summit tussen 1940 en 2025 was 29 oktober 2012, met wind tot 58,7 km/h.
Wat is de warmste maand in Summit?
De warmste maand in Summit is juli (24,2 °C gemiddeld); de koudste is januari (-1,0 °C).
Hoeveel regent het in Summit?
In Summit valt gemiddeld 1.142 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 121 regendagen.
Is het zonnig in Summit?
Summit krijgt gemiddeld 8,8 uur zon per dag, ongeveer 3.212 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Summit?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Summit tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 23 januari 2016, met 30,2 cm.
Zijn er tropische nachten in Summit?
Ja: Summit heeft gemiddeld 43 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Summit?
In Summit bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 43,1 °C op 26 augustus 1948, en de laagste was -30,0 °C op 22 januari 1984.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →