Klimaat van Antu — normalen en trends
Antu heeft een vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter, met 4,2 °C als jaargemiddelde en 777 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
AntuJilin
- coörd.
- 43.10°, 128.91°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
4,2°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
9,7°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
-1,0°C
Jaarlijkse neerslag
777mm
Zonneschijn / dag
8,9u
Gem. relatieve vochtigheid
69%
Gemiddelde maximale wind
15,6km/h
Seizoensamplitude
34,8°C
Vorstdagen (< 0 °C)
178 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
4 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
106 d/jaar
Totale sneeuwval
72,5 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
7,0 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-4,1 °C
Gemiddelde maximale windstoot
40,3 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
5 d/jaar
Zonnestraling
14,1 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,3 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,58 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
35,5 °C
3 augustus 2018
Koudste dag
-34,8 °C
4 januari 1970
Natste dag
122 mm
28 juli 2010
Winderigste dag
42,1 km/h
2 oktober 2015
Sterkste windstoot
115,9 km/h
13 april 2010
Warmst gevoeld
40,4 °C
3 augustus 2018
Koudst gevoeld
-40,9 °C
4 januari 1970
Sneeuwrijkste dag
32,3 cm
9 november 1968
Zonnigste dag
15,0 h
9 juni 1940
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -5.2 °C | +3.9 °C | 14 mm | +5 mm |
| feb. | -4.0 °C | +1.2 °C | 1 mm | -12 mm |
| mrt. | 4.7 °C | +2.2 °C | 17 mm | -11 mm |
| apr. | 12.8 °C | +0.8 °C | 92 mm | +41 mm |
| mei | 19.4 °C | +1.1 °C | 65 mm | -20 mm |
| jun. | 25.7 °C | +3.9 °C | 86 mm | -27 mm |
| jul. | 29.1 °C | +4.4 °C | 104 mm | -56 mm |
| aug. | 26.4 °C | +1.8 °C | 182 mm | +20 mm |
| sep. | 22.8 °C | +3.0 °C | 54 mm | -17 mm |
| okt. | 11.6 °C | -0.7 °C | 30 mm | -12 mm |
| nov. | 4.3 °C | +2.6 °C | 24 mm | -5 mm |
| dec. | -5.7 °C | +1.1 °C | 8 mm | -5 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Antu (China) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter (Dwb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Antu bedraagt 4,2 °C en er valt 777 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is juli (20,1 °C gemiddeld) en de koudste januari (-14,7 °C). De neerslag is het grootst in augustus.
Antu telt gemiddeld 178 vorstdagen, 4 tropische dagen (≥ 30 °C) en 106 regendagen per jaar.
Antu is tussen 1940 en 2025 met +2,3 °C opgewarmd, ofwel +0,27 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Antu ging in deze periode van ongeveer 184 naar 172 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 35,5 °C (op 3 augustus 2018) en de koudste -34,8 °C (op 4 januari 1970).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Antu met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Antu
Andere steden — China
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Antu?
Antu heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter (Köppen Dwb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 4,2 °C en valt er 777 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Antu?
De heetste dag gemeten in Antu tussen 1940 en 2025 was 3 augustus 2018, met 35,5 °C.
Wat is de koudste dag in Antu?
De koudste dag gemeten in Antu tussen 1940 en 2025 was 4 januari 1970, met -34,8 °C.
Sneeuwt het in Antu?
Ja. Antu krijgt gemiddeld 72,5 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 178 vorstdagen.
Is het klimaat van Antu warmer geworden?
Ja: Antu is tussen 1940 en 2025 met +2,3 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Antu?
De natste dag gemeten in Antu tussen 1940 en 2025 was 28 juli 2010, met 122 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Antu?
De winderigste dag gemeten in Antu tussen 1940 en 2025 was 2 oktober 2015, met wind tot 42,1 km/h.
Wat is de warmste maand in Antu?
De warmste maand in Antu is juli (20,1 °C gemiddeld); de koudste is januari (-14,7 °C).
Hoeveel regent het in Antu?
In Antu valt gemiddeld 777 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 106 regendagen.
Is het zonnig in Antu?
Antu krijgt gemiddeld 8,9 uur zon per dag, ongeveer 3.249 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Antu?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Antu tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 9 november 1968, met 32,3 cm.
Zijn er tropische nachten in Antu?
Ja: Antu heeft gemiddeld 5 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Antu?
In Antu bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 40,4 °C op 3 augustus 2018, en de laagste was -40,9 °C op 4 januari 1970.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →