Klimaat van Wangqing — normalen en trends
Wangqing heeft een vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter, met 4,4 °C als jaargemiddelde en 629 mm neerslag per jaar.
Klimaatnormalen · ERA5
WangqingJilin
- coörd.
- 43.31°, 129.76°
- periode
- 1940–2025 · 86 jaar
De normalen van de periode
Het gemiddelde van elke indicator over het hele venster: temperaturen, water, lucht, wind en opvallende dagen.
Gemiddelde dagtemperatuur
4,4°C
Gemiddelde maximumtemperatuur
10,1°C
Gemiddelde minimumtemperatuur
-1,0°C
Jaarlijkse neerslag
629mm
Zonneschijn / dag
8,7u
Gem. relatieve vochtigheid
69%
Gemiddelde maximale wind
13,6km/h
Seizoensamplitude
35,6°C
Vorstdagen (< 0 °C)
178 d/jaar
Tropische dagen (≥ 30 °C)
6 d/jaar
Regendagen (≥ 1 mm)
92 d/jaar
Totale sneeuwval
59,4 cm
Gem. max. gevoelstemperatuur
7,6 °C
Gem. min. gevoelstemperatuur
-3,8 °C
Gemiddelde maximale windstoot
35,7 km/h
Tropische nachten (≥ 20 °C)
6 d/jaar
Zonnestraling
13,9 MJ/m²
Is het klimaat veranderd?
Wat de jaargemiddelden zeggen over de opwarming hier, en of de helling statistisch hard is.
+2,6 °C
sinds 1940
+0,3 °C per decennium · r² = 0,61 · p = < 0,001
De trend wordt berekend met lineaire regressie (kleinste kwadraten) op de jaargemiddelden. Een trend wordt alleen getoond als die statistisch significant is (p < 0,05).
Het klimaat maand per maand
Het verloop van een gemiddeld jaar: wanneer het regent, wanneer het warm wordt, wanneer de zon schijnt.
Het klimaatdiagram legt de neerslag (staven) over de temperatuur (lijn): de standaardweergave in de klimatologie, waarop u in één oogopslag ziet of het warme seizoen ook het droge seizoen is.
Records van de periode
De meest extreme dagen die hier ooit zijn gemeten, en daarna het detail per jaar.
Warmste dag
35,2 °C
16 juli 1958
Koudste dag
-38,9 °C
6 januari 1951
Natste dag
114 mm
21 augustus 1957
Winderigste dag
37,9 km/h
3 september 2020
Sterkste windstoot
108,7 km/h
3 september 2020
Warmst gevoeld
41,0 °C
24 juli 2021
Koudst gevoeld
-44,0 °C
6 januari 1951
Sneeuwrijkste dag
32,4 cm
9 november 1968
Zonnigste dag
15,0 h
19 juni 1942
Normalen berekend over de volledige kalenderjaren 1940–2025.
Een specifiek jaar
Kies een jaar en vergelijk het met de normaal: warmer, droger, extremer?
Over het hele jaar
Maand voor maand
| Maximum | afwijking van normaal | Neerslag | afwijking van normaal | |
|---|---|---|---|---|
| jan. | -4.7 °C | +4.1 °C | 10 mm | +2 mm |
| feb. | -3.1 °C | +1.5 °C | 0 mm | -11 mm |
| mrt. | 5.1 °C | +2.0 °C | 13 mm | -10 mm |
| apr. | 13.0 °C | +0.7 °C | 58 mm | +13 mm |
| mei | 19.9 °C | +1.4 °C | 74 mm | +2 mm |
| jun. | 26.3 °C | +4.3 °C | 98 mm | +21 mm |
| jul. | 29.6 °C | +4.7 °C | 74 mm | -45 mm |
| aug. | 26.9 °C | +1.8 °C | 166 mm | +36 mm |
| sep. | 23.5 °C | +3.2 °C | 41 mm | -24 mm |
| okt. | 12.1 °C | -0.6 °C | 34 mm | -7 mm |
| nov. | 4.5 °C | +2.5 °C | 19 mm | -8 mm |
| dec. | -5.6 °C | +1.0 °C | 7 mm | -5 mm |
De extremen van het jaar
Wat voor weer was het die dag?
Het weer zoals het werkelijk gemeten is op een bepaalde datum, in het hele gedekte venster.
Het klimaat in het kort
Wat deze normalen over de plaats zeggen, in enkele zinnen, en de begrippen om ze te lezen.
Wangqing (China) heeft een vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter (Dwb) volgens de klimaatclassificatie van Köppen-Geiger. De gemiddelde jaartemperatuur in Wangqing bedraagt 4,4 °C en er valt 629 mm neerslag per jaar.
Deze waarden zijn normalen, berekend over 86 volledige kalenderjaren, van 1940 tot 2025, op basis van de ERA5-heranalyses van het Copernicus-programma.
De warmste maand is augustus (20,5 °C gemiddeld) en de koudste januari (-15,1 °C). De neerslag is het grootst in augustus.
Wangqing telt gemiddeld 178 vorstdagen, 6 tropische dagen (≥ 30 °C) en 92 regendagen per jaar.
Wangqing is tussen 1940 en 2025 met +2,6 °C opgewarmd, ofwel +0,30 °C per decennium. Deze trend is statistisch significant.
Het aantal vorstdagen in Wangqing ging in deze periode van ongeveer 185 naar 171 per jaar.
De warmste dag van de periode bereikte 35,2 °C (op 16 juli 1958) en de koudste -38,9 °C (op 6 januari 1951).
Gegevens uit de ERA5-heranalyses (Copernicus Climate Change Service), herverspreid onder de licentie CC-BY 4.0. De normalen worden bij elke update van het archief opnieuw berekend.
Wangqing met een andere stad vergelijken
Kies een tweede stad: de normalen worden indicator per indicator naast elkaar gezet.
Steden in de buurt
Het klimaat rond Wangqing
Andere steden — China
Veelgestelde vragen
Wat voor klimaat heeft Wangqing?
Wangqing heeft een klimaat van het type vochtig landklimaat met warme zomer en droge winter (Köppen Dwb). In 1940-2025 is de gemiddelde jaartemperatuur 4,4 °C en valt er 629 mm neerslag per jaar.
Wat is de heetste dag ooit gemeten in Wangqing?
De heetste dag gemeten in Wangqing tussen 1940 en 2025 was 16 juli 1958, met 35,2 °C.
Wat is de koudste dag in Wangqing?
De koudste dag gemeten in Wangqing tussen 1940 en 2025 was 6 januari 1951, met -38,9 °C.
Sneeuwt het in Wangqing?
Ja. Wangqing krijgt gemiddeld 59,4 cm sneeuw per jaar en telt ongeveer 178 vorstdagen.
Is het klimaat van Wangqing warmer geworden?
Ja: Wangqing is tussen 1940 en 2025 met +2,6 °C opgewarmd, een statistisch significante trend.
Wat is de natste dag in Wangqing?
De natste dag gemeten in Wangqing tussen 1940 en 2025 was 21 augustus 1957, met 114 mm regen in 24 uur.
Wat was de winderigste dag in Wangqing?
De winderigste dag gemeten in Wangqing tussen 1940 en 2025 was 3 september 2020, met wind tot 37,9 km/h.
Wat is de warmste maand in Wangqing?
De warmste maand in Wangqing is augustus (20,5 °C gemiddeld); de koudste is januari (-15,1 °C).
Hoeveel regent het in Wangqing?
In Wangqing valt gemiddeld 629 mm neerslag per jaar, verspreid over ongeveer 92 regendagen.
Is het zonnig in Wangqing?
Wangqing krijgt gemiddeld 8,7 uur zon per dag, ongeveer 3.175 uur per jaar over de periode 1940–2025.
Wat is de grootste sneeuwval op één dag in Wangqing?
De zwaarste sneeuwval in 24 uur die in Wangqing tussen 1940 en 2025 is gemeten, was op 9 november 1968, met 32,4 cm.
Zijn er tropische nachten in Wangqing?
Ja: Wangqing heeft gemiddeld 6 tropische nachten per jaar (temperatuur blijft boven 20 °C), over de periode 1940–2025.
Wat was de meest extreme gevoelstemperatuur in Wangqing?
In Wangqing bereikte de hoogste gevoelstemperatuur tussen 1940 en 2025 41,0 °C op 24 juli 2021, en de laagste was -44,0 °C op 6 januari 1951.
Deze verwachtingen en metingen komen uit onze eigen weer-API. Documentatie voor ontwikkelaars →